کاشت مو چیست ؟ ترمیم مو ، کشت مو ، معایب کاشت مو

کاشت مو چیست ؟ ترمیم مو ، کشت مو ، معایب کاشت مو

کاشت مو
کاشت مو

 

کاشت مو چیست؟

 

کاشت مو در اصل یک تکنیک جراحی است که در آن ریشه ی مو را یکی یکی از قسمتی از سر خود فرد یا اهدا کننده برداشت کرده و در ناحیه ای که دچار طاسی یا کم مویی شده باشد کاشته می شود. در این روش موهایی که مقاوم تر باشند را برداشت کرده و به قسمتی از سر که با طاسی روبروه شده انتقال می دهند.

در اصل می توان گفت یک پزشک ماهر و متخصص موهایی را که در بخشی از سر به ویژه ی پشت سر که دچار ریزش نمی شوند را از ناحیه پس سر به بالای سر که عموما دچار طاسی و کم مویی می شود جا به جا می کند. کار برداشت مو از سر باید به شکلی هنرمندانه صورت بگیرد و با مهارت کامل کاشت شود تا هم زیبایی فرد حفظ شود و هم اینکه این پیوند مو با مشکلات آتی چون ریزش روبرو نشود.

در حال حاضر مراکز بی شماری برای انجام کاشت و پیوند مو وجود دارد و امروزه بازار کاشت موی طبیعی بسیار داغ است. اگر نیاز به کاشت مو در سر یا نواحی دیگری از صورت و یا حتی بدن می باشید بهتر است که به مراکز معتبر و متخصصینی که در این عرصه اطلاعات و دانش کافی دارند مراجعه نمایید.

 

ترمیم مو

 

موی سر و تأثیر آن بر روی زیبایی چهره ی شخص رابطه ی مستقیمی دارد. اغلب افراد تمایل شدیدی به داشتن موهای پرپشت دارند و برخورداری از این موهبت الهی موجب بالا رفتن اعتماد به نفس فرد برای حضور در اجتماع و روابط بین فردی خواهد بود. حفظ، نگهداری، تمیزی مو بسیار لازم و ضروری است چون اگر فرد به دلایلی با طاسی یا کم مویی روبرو شود این حس اعتماد به نفس در او پایین آمده و موجب بروز برخی مشکلات و بیماری ها نظیر استرس ها و فشارهای عاطفی خواهد شد.

گاهی اوقات به دلایل ژنتیکی، بروز بیماری ها، استرس های ناشی از مشکلات کاری و روزمره فرد دچار طاسی یا کم مویی در بخشی از سر، ابرو، ریش وسبیل می شود.

امروزه به دلیل پیشرفت های صورت گرفته در زمینه ی پوست و مو و کسب دانش کافی توسط متخصصین در این زمینه راه های بسیاری برای جبران این کمبود وجود دارد که از آن با عنوان کاشت مو و یا ترمیم مو یاد می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ی کاشت مو، روش های کاشت مو، مزایا و معایب، نحوه ی مراقبت های لازم و ضروری بعد از کاشت و غیره آشنا نموده و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما بگذاریم:

 

نکات لازم قبل از انجام کاشت مو و انتخاب روش پیوند مو

 

اقدام به کاشت مو توسط یک فرد باید آگاهانه  صورت گیرد چون کاشت مو رابطه ی مستقیمی با ظاهر شخص داشته و می تواند جایگاه اجتماعی او را در بین مردم و افراد خانواده حفظ نماید. اگر این کار درست و اصولی و با کیفیت بالا انجام نگیرد می تواند شخص را با مشکلاتی چون عدم اعتماد به نفس، استری، بیماری های روحی و غیره مواجه سازد.

کاشت مو باید توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه صورت گیرد تا موجب ریزش مجدد نشود. در این بخش لازم دانستیم تا به یک سری نکات قبل از انجام پیوند و کاشت مو اشاره کنیم تا بتوانیم هر چه بیشتر شما را راهنمایی نموده تا تصمیم نهایی را بگیرید.

 

 

انواع کاشت مو
انواع کاشت مو

 

 

  • بررسی این نکته که آیا شما واقعا نیاز به کاشت مو دارید یا خیر! اولین گزینه ای است که باید حتما توسط نظرات خود شخص و پزشکی که قرار است این کار را انجام دهد صورت بگیرد.
  • علل ریزش مو باید بررسی شود. بیشترین عواملی که موجب ریزش شدید مو و طاسی فرد به ویژه آقایان می باشد عبارتند از: زمینه های ارثی، تغذیه نامناسب فرد، استری و فشارهای روحی و روانی.

 

نکات مهم در کاشت مو

 

  • سن و سال فردی که قصد دارد کاشت مو انجام دهد نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است. این کار معمولا برای افراد زیر 23 سال انجام نمی گیرد همچنین افرادی که سن وسال بیشتری دارند ممکن است بعد از کاشت مو نواحی از سر که قبلا ریزش نداشته اند با ریزش مو مواجه شوند، لذا متخصصین امر کاشت مو باید حین طراحی فرم کاشت موی فرد به این نکته نیاز توجه لازم را داشته باشند.
  • وجود برخی روش های جایگزین برای کاشت مو همانند روش اچ آر تی و استفاده از پکیج های تقویتی پی آر پی، مزو تراپی، لیزرتراپی و ویتامین درمانی می باشد. تشخیص این روش ها نیز به عهده ی پزشک متخصص بوده و بعد از بررسی های کامل و تشخیص علت ریزش می توان از این روش ها نیز استفاده نمود.

 

کشت مو

 

  • کسب اطلاعات بیشتر و تحقیق درباره ی میزان تجربه، دانش و مهارت تیم درمانی که قرار است این کار را انجام دهد نیز بسیار مهم است. نتیجه ی مطلوب کاشت مو نیز رابطه ی مستقیمی با میزان دانش و تجربه، تکنیک های به کارگیری تیم متخصص کاشت مو و نحوه ی صحیح کاشت داشته و بهتر است قبل از اقدام یک تیم مجرب در این زمینه را بیابید.
  • انتخاب روش کاشت مو و اینکه کدام تکنیک برای برطرف نمودن مشکل کم مویی و طاسی فرد مناسب تر است نیز بسیار مهم بوده و هر قدر تکنیک به کار گرفته شده با تورم، جراحات، عوارض کم تری باشد برای خود فرد و آرامش او بسیار قابل قبول تر خواهد بود.
  • توجه به هزینه ی کاشت مو و اینکه برخی تمایل دارند با صرف هزینه ی کم تری به خواسته ی خود برسند یا برخی دیگر فکر می کنند که با صرف هزینه های گزاف حتما نتیجه ی مطلوب تری دریافت خواهند نمود نیز از دیگر نکاتی ست که باید توجه و بررسی لازم صورت گرفته تا بتوانید نتایج مطلوب تر و ماندگارتری داشته باشید.

 

معایب کاشت مو

 

بنا به دلایلی امروزه ریزش مو در بین مردم جهان رو به فزونی گذاشته و تقریبا 40 درصد از افراد دچار ریزش شدید مو می باشند و با کم مویی و طاسی روبرو هستند. البته آن چیز که بیشتر به چشم می خورد پیشرفت و تکنولوژی های به کار رفته در این زمینه می باشد که تا حدودی نگرانی بشر را تقلیل می دهد.

کاشت مو نیز مثل دیگر درمان ها برای بهبود بیماری ها و برطرف کردن مشکلات بشر با یک سری معایب و مضراتی به همراه است که در این بخش به  آن می پردازیم.

مضرات کاشت مو به روش های قدیمی تر و متداول همچون FUT به دلیل برداشت به صورت نواری و نیاز به جراحی از بزرگ ترین معایب این روش می باشد که بعدها جای زخم باقی می ماند. دوران نقاهت طولانی تر تا بهبودی فرد نیز از دیگر معایب این روش است و اما در روش FIT چون برداشت فولیکول ها دستی انجام می گیرد نیاز به زمان و تکرار جلسات بیشتر این کار صورت می گیرد که می تواند از معایب این روش محسوب گردد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره رایگان