پیکرتراشی ، عمل پیکرتراشی و لیپوماتیک چیست ؟ هزینه پیکرتراشی در تهران

پیکرتراشی
پیکرتراشی

پیکرتراشی ، لیپوماتیک ، لیپوساکشن ، ابدومینوپلاستی شکم با بروزترین روش فوری و کم هزینه در تهران

پیکرتراشی

پیکرتراشی یعنی حذف چربی های موضعی بدون اینکه به بافت ها، عروق و اعصاب ناحیه دارای چربی آسیب وارد گردد. در پیکرتراشی هدف کاهش سایز است و بیمار در زمان کوتاهی به فرم بدنی دلخواه خود می رسد. این روش گزینه مناسبی برای افراد خیلی چاق نمی باشد و می تواند سلامت آن ها را به خطر بیندازد.

در پیکرتراشی برای لاغری پزشک با ایجاد سوراخ هایی به قطر سه تا پنج میلی متر در بدن بیمار، چربی های موضعی را با استفاده از حرکات ارتعاشی که به وسیله دستگاه های پیشرفته ایجاد می شود، آزاد نموده و به وسیله ساکشن به بیرون از بدن هدایت می کند. پس از پیکرتراشی و با طی شدن دوره نقاهت بیمار به فرم بدنی ایده آل خود خواهد رسید و با رعایت رژیم غذایی سالم بازگشت چربی اتفاق نخواهد افتاد.

پیکرتراشی چیست

اگر می خواهید بدانید پیکرتراشی چیست باید گفت در جراحی های زیبایی به عمل هایی که موجب فرم دهی به بدن می شود تا به شکل مطلوب خود برسد، پیکرتراشی می گویند. این عمل با کمترین حالت تهاجمی و کوتاهترین دوره نقاهت بخش های مختلف بدن را به شکل ایده آل در می آورد.

می توان پیکرتراشی را با ترکیب دو روش جدید  Tumescent و Power Assisted  به انجام رساند. این دو روش به صورت همزمان، در کنار حذف بافت های چربی، می توانند موجب سفت شدن و تقویت دیواره شکم گردند. اولین بار یک جراح آلمانی از روش لیپوماتیک برای بیمار خود استفاده نمود که نتیجه مثبتی را به همراه داشت.نحوه جراحی پیکرتراشی به این صورت می باشد که برای تخلیه توده های چربی، ابتدا توسط دستگاه لرزش کانولا، به صورت کاملاً فیزیکی، چربی های انباشته را ذوب نموده و با دستگاه های مکنده مخصوص، بدون درد و خونریزی، از بدن خارج می سازد. در این روش، علاوه بر خارج شدن بافت های چربی،  لیفتینگ و سفت شدن عضلات پوست نیز انجام می شود.

هزینه پیکرتراشی
هزینه پیکرتراشی

هزینه پیکرتراشی

هزینه عمل زیبایی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و پیکرتراشی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. البته اگر عمیق تر به موضوع نگاه کنیم هزینه پیکرتراشی در واقع یک نوع سرمایه گذاری محسوب می شود. این سرمایه گذاری می تواند شما را به انسانی خوشحال تر با سطح کیفی زندگی بالاتر تبدیل کند.برای هزینه پیکرتراشی بدون جراحی نمی توان عدد دقیق و مشخصی را بیان کرد زیرا این هزینه بستگی به دستمزد پزشک، هزینه مرکز درمانی، داروها و … دارد. اما می توانید با مراجعه به یک مرکز زیبایی معتبر و مشاوره با کادر پزشکی آنجا از حدود قیمت پیکرتراشی مطلع گردید.

پیکرتراشی بدون جراحی

یکی از مشکلات عدیده ای که امروزه ذهن افراد زیادی را درگیر خود ساخته است، داشتن تناسب اندام می باشد. داشتن شکمی صاف و مسطح  و کمری باریک و فاقد چربی انباشته در پهلو ها، مجموعه خواسته هایی است که نظر اغلب افراد جامعه را به خود جلب کرده است؛ به طوری که اغلب افرادی که با این مشکلات روبرو هستند، به دنبال تجربه کردن راه های مختلفی برای رسیدن به این مهم و داشتن تناسب اندام می باشند.

از بهترین شیوه های رفع چاقی و داشتن اندامی ایده آل، انجام انواع ورزش های هوازی و رعایت رژیم های غذایی مناسب می باشد. متأسفانه انجام این نوع روش های معمول و رایج، اثر بخشی سریع را نخواهد داشت؛ زیرا باید ورزش و رژیم غذایی را در کنار هم و به صورت منظم، طبق اصولی استاندارد و با صرف زمان زیاد، انجام داد، تا اثر بخش باشند؛ از سوی دیگر اثر بخشی آنها تدریجی بوده و داشتن وضعیت جسمانی سالم، یکی از ضروریات اصلی برای انجام ورزش و رعایت رژیم های غذایی می باشد.

قیمت پیکرتراشی

جراحی هایی که برای زیبایی انجام می شوند معمولا هزینه بالایی دارند و شرکت های بیمه این هزینه ها را تحت پوشش خود قرار نمی دهند. قیمت پیکرتراشی عدد ثابتی نیست و بستگی به عوامل مختلفی دارد.

بدون معاینه پزشک و تخمین میزان چربی موجود در ناحیه شکم نمی توان قیمت پیکرتراشی شکم را تعیین نمود. اما به شما توصیه می کنیم گول تبلیغات غیرواقعی را نخورید. چیزی که برای انجام عمل پیکرتراشی اهمیت زیادی دارد میزان تبحر جراح و اعتبار مرکز درمانی است که عمل در آنجا انجام می شود.

پیکرتراشی بدون جراحی
پیکرتراشی بدون جراحی

 

عمل پیکرتراشی

در افرادی که از تجمع چربی ها در نقاط مختلف بدن رنج می برند و با ورزش و رژیم غذایی نتوانسته اند آن ها را آب کنند، عمل پیکر تراشی یک گزینه مناسب است. شاید بسیاری از افراد فکر کنند پیکر تراشی همان لیپوماتیک است اما در واقع می توان گفت لیپوماتیک زیرمجموعه عمل پیکرتراشی محسوب می شود.پیکرتراشی یا لیپوماتیک، مجموعه ای از انواع روش های تهاجمی و غیر تهاجمی است که موجب رفع چربی های اضافی در پهلو، شکم و کمر می شود و لاغری اندام یا تناسب اندام را به همراه دارد.

بهترین دکتر پیکرتراشی

انتخاب بهترین دکتر پیکرتراشی برای انجام این عمل بسیار مشکل است. زیرا در ایران پزشکان ماهر و حرفه ای بسیاری وجود دارند که عمل پیکرتراشی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. بنابراین با کمی تحقیق فهرستی از پزشکان خوشنام فعال در این زمینه را تهیه نموده و از بین آن ها یکی را انتخاب نمایید.

عوارض پیکرتراشی بسیار محدود است و بیمار پس از یک شبانه روز از بیمارستان مرخص می گردد. سوراخ هایی که برای تخلیه چربی توسط جراح در بر روی پوست بیمار ایجاد می گردد طی دو روز بسته می شوند و تورم و کبودی ایجاد شده پس از یک هفته به میزان محسوسی کاهش می یابد.

جدیدترین روش پیکرتراشی

تمامی این دلایل موجب شده است که امروزه افراد زیادی متقاضی جراحی های اندام و یا پیکرتراشی شوند. این نوع جراحی ها که به نام لیپوماتیک یا پیکر شناسی شناخته می شوند، از جمله جراحی های زیبایی در اندام ها می باشند که شکم، پهلو، بازو، کمر و سایر اندام ها را درگیر ساخته و با جراحی اصولی و پیشرفته، در حداقل زمان ممکن، اندامی مناسب و بدون  چربی اضافی را بوجود می آورد.

در این مطلب می خواهیم تمامی موضوعات مربوط با پیکرتراشی را به ترتیب زیر تشریح نماییم.

 • جراحی زیبایی شکم
 • منظور از پیکر تراشی چیست؟
 • انواع پیکر تراشی
 • پیکر تراشی دور کمر
 • پیکر تراشی شکم
 • پیکر تراشی پهلو
 • پیکر تراشی با دستگاه لیپوماتیک
 • پیکر تراشی لاغری
 • جدیدترین روش پیکر تراشی
 • پیکر تراشی در تهران
 • مزایای پیکر تراشی
 • عوارض پیکر تراشی
 • هزینه پیکر تراشی

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یا آبدومینوپلاستی از رایج ترین و عمده ترین جراحی های زیبایی،  به ویژه در زنان می باشد؛ که برای کاهش چربی ها و ثابت کردن پوست تحتانی و میانی پایین شکم با عضلات جداره شکم، به صورت کاملاً حرفه ای و با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می گیرد.

افرادی که دارای شکمی بزرگ و برجستگی های نامتعارف در اندام ها هستند، برای جراحی آبدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم، مناسب تر می باشند. در این نوع جراحی با اقداماتی تهاجمی، بیشتر بافت های چربی را خارج نموده و پوست و عضلات آویزان یا شل شده، با بخیه در جای خود تثبیت می شوند؛ و به این ترتیب شکمی صاف و مسطح را به همراه خواهد داشت.

انواع پیکرتراشی

پیکرتراشی یا لیپوماتیک، با هدف تخلیه چربی، فرم دهی به اندام ها، کاهش سایز و حجم بدن و کمک به رفع سلولیت صورت می گیرد. پیکرتراشی نیز مانند هر عمل زیبایی دیگری، دارای انواع مختلفی می باشد؛ که عبارتند از:

 • ساکشن
 • لیپوساکشن
 • لیپوماتیک
 • لیپولیزر
 • بادی جکت

پیکرتراشی دور کمر

چربی های انباشته در ناحیه کمر و اطراف آن، موجب ظاهری نامتعارف و بدشکل در فرم اندام ها و ظاهر کمر می شوند؛ و از طرفی دغدغه ای بزرگ برای پوشیدن لباس دلخواه در افراد می باشد. از این رو، روش پیکرتراشی دور کمر، از جمله روش هایی است که قادر است تمامی این دغدغه ها را از بین برده و اندامی متناسب را به متقاضیان هدیه دهد.

 

پیکرتراشی شکم
پیکرتراشی شکم

پیکرتراشی شکم

پیکرتراشی شکم ، با ایجاد برش های کوتاه چند سانتی متری در نواحی شکم انجام می شود. در این روش، با بریدن و برداشتن توده های چربی و بالا کشیدن پوست اضافه و ترمیم عضلات شکمی، عمل پیکرتراشی شکم، به صورت حرفه ای انجام می گیرد.

زنان به دلایل، حاملگی، تغییرات هورمونی، عادات ماهانه و غیره، دچار ظاهر و شکلی نامتعارف در شکم، با انباشتگی توده های چربی و شل شدگی در پوست می شوند. داشتن اندامی زیبا و متناسب، برای زنان، بیش از مردان حائز اهمیت می باشد؛ به همین سبب متقاضیان پیکرتراشی شکم، در بین زنان، بیشتر از مردان است.

پیکرتراشی پهلو

پیکرتراشی پهلو نیز مانند سایر اندام ها به راحتی انجام می شود. در این روش می توان علاوه بر از بین بردن چربی های اضافی، پوست افتاده را نیز در جای خود ثابت نمود. نحوه عمل با ایجاد برش از کمر و در نواحی دو طرف پهلو به پایین آغاز می شود و برحسب میزان تخلیه چربی اضافی در پهلو، این برش کم و زیاد می گردد؛ سپس با امواج و دستگاه های تمام اتوماتیک، سلول های چربی خارج می گردند.

پیکرتراشی با دستگاه لیپوماتیک

پیکرتراشی ، رسیدن به اندام ایده ال و تناسب اندام در افراد است؛ که به عنوان جراحی لیپوماتیک شناخته شده است. در سال های اخیر، متقاضیان زیادی برای پیکرتراشی اقدام می کنند.پیکرتراشی با دستگاه لیپوماتیک ، نوعی روش جراحی پیکر و اندام ها می باشد، که از نوین ترین روش ها برای رفع چاقی موضعی، از بین بردن توده های چربی، چربی اضافه ران، سینه، بازو و دیگر قسمت های بدن می باشد. دستگاه لیپوماتیک، دستگاهی تمام اتوماتیک و مدرن است، که با روش تهاجمی برای مقابله با بافت های چربی شکم، پهلو، کمر و سایر اندام ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش، سلول ها و بافت های با چربی انباشته شده، به وسیله امواج لرزشی، ارتعاشی و اینفراسونیک از هم جدا شده و به تدریج کوچک تر می شوند؛ و در ادامه جراحی، دستگاه لیپوماتیک، تمام سلول های دارای چربی جامد را تحت فشار و امواج دستگاه، به مایع تبدیل می سازد. مایع چربی نیز با دستگاه مخصوص مکشی، به سهولت خارج می گردد.

پیکرتراشی لاغری

لیپوماتیک یا پیکرتراشی لاغری، یکی از متدهای جدید در سراسر دنیا، برای جراحی موضعی اندام های بدن می باشد. این روش بدون خطر، با کمترین عوارض و بهترین نتیجه، از روش های پرطرفدار برای تناسب اندام و لاغری است و از طرف سازمان FDA  آمریکا، مورد تأیید قرار گرفته است.

مزیت های پیکرتراشی لاغری عبارتند از، درد و خونریزی بسیار کم، کاهش تورم، اثر بخش ترین روش لاغری، قابل اعتماد ترین روش لاغری، کاهش وزن و کاهش سایز به صورت همزمان.

جدیدترین متد پیکرتراشی

جدیدترین روش پیکرتراشی ، همان روش لیپوماتیک است؛ که در حقیقت فقط برای کاهش وزن نیست، بلکه برای حالت دهی و فرم دهی دوباره به بدن می باشد. این نوع جراحی زیبایی اندام ها، بیشتر در نواحی که با ورزش لاغر نمی شوند، نظیر، پهلوها، بازوها، شکم و کمر، مناسب تر است.

مراحل انجام جدیدترین روش پیکرتراشی یا لیپوماتیک به شرح زیر می باشد:

 • انجام عکس، معاینات و بررسی های اولیه بیمار توسط جراح و پزشک متخصص.
 • علامت گذاری مکان های مورد نظری که به روش لیپوماتیک باید جراحی شود.
 • شکاف و برش در نواحی علامت گذاری شده.
 • بازتاب امواج و ارتعاش به بافت های چربی.
 • خارج سازی سلول های چربی.
 • بانداژ و بخیه محل جراحی.
 • 7 تا 10 روز درد و تورم در ناحیه جراحی.
 • سه تا چهار هفته باید مرتباً بانداز و پانسمان تعویض و ضد عفونی گردد.

پیکرتراشی در تهران

انتخاب جراح و مکان جراحی که دارای مجوز فعالیت باشد، اثر مهمی در کاهش خطرات  و عوارض جراحی پیکرتراشی دارد. لذا قبل از هر اقدامی، باید تحقیقات درست و مناسبی را در انتخاب پزشک، تیم جراحی و مکان جراحی پیکرتراشی داشته باشید. مراکز و کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی پیکرتراشی تهران با ارائه خدماتی استاندارد و فوق پیشرفته در پیکرتراشی اندام هایی نظیر، شکم، بازو، پهلو، ران، کمر، و غیره، آماده ارائه خدمات زیر به هموطنان عزیز می باشند.

 • پیکرتراشی چربی در حجم زیاد.
 • عمل پیکرتراشی در یک جلسه.
 • استفاده از کادری مجرب و متخصصان زیبایی.
 • ارائه خدمات بعد از جراحی به بیماران (مراقبت های بعد از جراحی).
 • استفاده از مکش های میکروسکوپی.
 • و غیره.
لیپوماتیک
لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های پیشرفته و دقیق که برای تخلیه چربی های موضعی بکار گرفته می شود هست. لیپوماتیک عوارض کمی دارد و دقت آن نسبت به عمل لیپوساکشن بیشتر است. لیپوماتیک راه درمانی چاقی نیست و تنها به منظور کاهش سایز انجام می گردد. پس اگر دارای وزن زیادی هستید و توده های چربی بیش از اندازه معمول دارید، انجام عمل لیپوماتیک، راه حل آن نیست.

اگر به دنبال پاسخ سوال عمل لیپوماتیک چیست می گردید باید بگوییم این عمل با استفاده از امواج ارتعاشی با نوسان ثابت، چربی ها را از بافت ها جدا کرده و با عمل ساکشن به خارج از بدن منتقل می نماید.پس از جراحی لیپوماتیک خطر آمبولی وجود دارد. اما اگر پزشک جراح دارای تخصص و مهارت کافی باشد احتمال بروز این عارضه به صفر خواهد رسید. بنابراین بهتر است قبل از هر گونه اقدام از زبردستی و مهارت پزشک مورد نظر خود مطمئن گردید.

لیپوماتیک شکم و پهلو

یکی از پرطرفدارترین عمل های لیپوماتیک در بین خانم ها و آقایان، لیپوماتیک شکم و پهلو است. اما چند عامل بر روی میزان موفقیت آن تاثیر می گذارند ازجمله سابقه بارداری در خانم ها، حجم چربی، سن و جنسیت و سابقه چاقی و لاغری. با انجام عمل لیپوماتیک شکم و پهلو می توانید از پوشیدن لباس های زیبا و متناسب لذت ببرید.

عمل لیپوماتیک چیست

بعد از عمل لیپوماتیک، نشانه هایی از تورم و کبودی ظاهر می شود. ورم بعد از لیپوماتیک امری طبیعی است و پس از چند روز کاهش می یابد و برطرف می گردد. بیمار باید به مدت ۹ هفته از گن استفاده کند تا از جمع شدن مایع زیر پوست جلوگیری شود.یکی از راهکارهایی که موجب کاهش ورم بعد از لیپوماتیک می شود، بکارگیری سیستم باز زهکشی زخم است. در اینصورت دوره نقاهت به سرعت سپری شده و ورم طی ۴ هفته ناپدید می گردد. اگر از این سیستم استفاده نشود ممکن است تا هفته ها اثر تورم در محل جراحی باقی بماند.

تورم بعد از عمل لیپوماتیک عارضه ای اجتناب ناپذیر و طبیعی است. سرعت کاهش تورم به عواملی چون قابلیت ارتجاعی پوست، سلامت عمومی بیمار و تکنیک های جراحی بستگی دارد. جراح با استفاده از کانولاهای کوچک باعث می شود تا میزان آسیب به بافت بدن به حداقل ممکن برسد.

کمترین هزینه لیپوماتیک

در عمل لیپوماتیک پزشک متخصص با استفاده از دستگاه های پیشرفته چربی های موضعی بدن را از بین می برد. بنابراین نقش پزشک و میزان مهارت آن در انجام این عمل تاثیر زیادی بر هزینه آن دارد. نمی توان کمترین هزینه لیپوماتیک را مشخص کرد زیرا عوامل زیادی بر روی آن تاثیر می گذارند.

لیپوماتیک سینه

وجود سینه های خیلی بزرگ در بعضی خانم ها موجب بروز عوارضی چون کمر درد، گردن درد و … می شود. به همین جهت آن ها به فکر کوچک نمودن سینه های خود می افتند اما دوست ندارند جراحی پلاستیک انجام دهند. به همین جهت لیپوماتیک  سینه را انتخاب می نمایند که حالت تهاجمی کمتری دارد و دوران نقاهت آن کوتاهتر است.

 

لیپوساکشن
لیپوساکشن

لیپوساکشن

یکی از روش های از بین بردن چربی های موضعی لیپوساکشن می باشد. با وجود راهکارهای مختلفی مانند مزوتراپی، کاویتیشن، لیزر لیپولیز و … که برای کاهش حجم چربی موضعی بدن ابداع شده اند هنوز هم یکی از موثرترین راه های برطرف کردن این مشکل، جراحی لیپوساکشن است. متخصصین حدود ۲۰ سال است که از این روش برای رفع چربی های بدن استفاده می کنند و طرفداران زیادی در سطح دنیا دارد.

اگر می خواهید بدانید لیپوساکشن چیست باید بگوییم روشی برای حذف چربی های موضعی بدن است که از طریق مکش آن ها را از بدن خارج می کنند. پزشک متخصص برش های کوچکی روی پوست می زند و از طریق آن ها لوله های نازکی را وارد بدن می نماید و آن ها را به سمت نقاطی که چربی جمع شده هدایت می کند. سپس با استفاده از مکشی که از طریق لوله ها صورت می گیرد، چربی های زیر پوست به خارج بدن منتقل می شوند.

اگر می خواهید پاسخ سوال عمل لیپوساکشن چیست را بدانید باید بگوییم این عمل جراحی برای از بین بردن چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن انجام می شود. آن قسمت هایی از بدن که به راحتی چربی از بین نمی رود و به رژیم غذایی و ورزش مقاوم تر است مانند شکم و پهلوها را می توان با عمل لیپوساکشن به فرم دلخواه درآورد .

لیپوساکشن شکم

 

در لیپوساکشن از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده می شود که بستگی به حجم برداشت چربی از بدن دارد. در لیپوساکشن شکم معمولا بی حسی موضعی است زیرا عمل به صورت محدود و در حجم کم انجام می پذیرد. البته با توجه به شرایط و خواست بیمار، جراح می تواند برای او داروهای آرامبخش تجویز نماید.

ساکشن چربی شکم از طریق ایجاد برش های کوچک بر روی پوست انجام می شود. جراح برای کاهش خونریزی و تروما یک بی حسی موضعی تزریق می کند. پس از آن یک کانولا یا لوله توخالی کوچک را از مسیر برش های ایجاد شده به زیر پوست شکم هدایت می نماید. این کار باید به آرامی و کنترل شده انجام شود. در این هنگام عمل ساکشن شروع می شود و چربی ها از ناحیه شکم به بیرون منتقل می گردند.

عمل ساکشن شکم بیشتر برای افرادی مناسب است که دارای شاخص بی ام آی بین ۳۰ تا ۳۵ باشد و برای افراد خیلی چاق مناسب نیست. دلیل آن هم این است که اولین گام برای لاغری و کاهش وزن، ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی مناسب می باشد و پس از آن عمل ساکشن شکم می توان چربی های موضعی باقیمانده را رفع نماید.

 

لیپوساکشن صورت

یک روش سریع و آسان برای لاغر کردن و استخوانی نمودن صورت های چاق و تپل، لیپوساکشن صورت است. البته با رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم هم می توان به این هدف دست یافت اما باید حوصله کرد و برای آن وقت گذاشت. لیپوساکشن صورت یک نوع عمل جراحی است که در کوتاهترین زمان، صورتی خوش فرم و جذاب به شما هدیه می دهد.

لیپوساکشن غبغب

داشتن غبغب بزرگ می تواند ناراحت کننده باشد. زیرا هیچ ورزش خاصی برای کوچک نمودن آن وجود ندارد. حتی افرادی که اندام متناسب دارند ممکن است دارای غبغب بزرگ باشند زیرا این مسئله منشا ژنتیکی نیز دارد. یکی از راه های کوچک نمودن غبغب و از بین بردن چربی های آن لیپوساکشن غبغب است.

 

عمل لیپوساکشن
عمل لیپوساکشن

عمل لیپوساکشن

توقع شما از عمل لیپوساکشن باید واقع بینانه باشد. این عمل موجب بالا رفتن اعتماد به نفس شما می گردد و ظاهرتان را بهبود می بخشد اما ممکن است نتایج عمل با آنچه ایده آل شماست یکی نباشد. زیرا نتیجه عمل لیپوساکشن با وزن افراد و سلامت پوست آن ها ارتباط مستقیم دارد. هرچه وزن طبیعی تر بوده و پوست انعطاف پذیرتر باشد، نتیجه عمل رضایت بخش تر است.

پس از اینکه عمل ساکشن انجام شد، ناحیه ای که عمل جراحی در آن قسمت صورت گرفته باندپیچی می شود. این کار به خاطر جلوگیری از تشدید کبودی، تورم و درد است. همچنین ممکن است از گن و کمربندهای مخصوص نیز استفاده گردد. امکان بروز تورم و کبودی در روزهای اول وجود دارد و از محل های برش زده شده مایع خارج می شود.

ساکشن شکم

یکی از راه های کوچک نمودن شکم و حذف چربی های آن، ساکشن شکم است. با این راهکار می توانید بدن خود را به فرم دلخواه برسانید و خط کمر خود را نمایان کنید. ساکشن شکم جزو عمل های زیبایی محسوب می شود اما تنها راه داشتن یک شکم صاف و عضلانی نیست.

لیپوساکشن می تواند چربی هایی که در قسمت های مختلف بدن در زیر پوست جمع شده است را از بدن خارج نماید. این عمل جراحی را می توان همزمان با دیگر روش های جراحی پلاستیک انجام داد. مثلا ساکشن شکم و پهلو در کنار ابدومینوپلاستی شکم انجام می شود و نتایج آن رضایت بخش است. البته این عمل تنها راه کوچک نمودن و صاف کردن شکم و پهلو نیست.

قیمت ساکشن شکم

قیمت ساکشن شکم در مراکز درمانی مختلف متفاوت است. زیرا هزینه این عمل جراحی به دستمزد پزشک، بیهوشی، وسایل و تجهیزات مورد استفاده در اتاق عمل، آزمایش های قبل و بعد از عمل، داروهای تجویز شده قبل و بعد از عمل و … بستگی دارد. هزینه ساکشن شکم به دلیل اینکه جزو عمل های زیبایی قرار می گیرد دارای پوشش بیمه ای نیست.

یکی از موارد مهم که باید قبل از انجام ساکشن شکم از آن آگاهی پیدا کنید، هزینه این عمل است. زیرا مراکز درمانی مختلف، قیمت های گوناگونی را برای آن اعلام می کنند. اما باید توجه داشته باشید که قیمت های خیلی پایین، نشانه خوبی نیست زیرا امکان دارد عمل جراحی توسط افراد فاقد صلاحیت و در مراکز بدون مجوز انجام شود و سلامت شما در معرض خطر قرار گیرد.

هزینه ساکشن شکم و پهلو

فاکتورهای زیادی برای تعیین هزینه ساکشن شکم و پهلو در نظر گرفته می شود. همچنین با توجه به شهرت و تجربه جراح، دستمزد او تغییر می کند. هزینه ساکشن شکم و پهلو عددی در حدود ۱۵ میلیون تومان می باشد اما برای تعیین هزینه دقیق باید به فاکتورهایی چون هزینه بیمارستان، هزینه بیهوشی، قیمت گن بعد از عمل، هزینه داروها و آزمایشات و … توجه شود.

ساکشن شکم یکی از روش های محبوب برای کوچک نمودن شکم است. این عمل تاثیر زیادی بر روی تناسب اندام فرد می گذارد. امروزه ساکشن شکم با استفاده از دستگاه های پیشرفته و توسط متخصصین با تجربه انجام می گردد. هزینه عمل ساکشن چربی با توجه به دستمزد پزشک و هزینه های بیمارستان متفاوت می باشد.

ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

تامی تاک یا عمل ابدومینوپلاستی یک نوع عمل زیبایی است. در این جراحی پلاستیک، چربی ها و پوست اضافی ناحیه شکم حذف می گردد و موجب صاف شدن شکم و نمایان شدن عضلات آن می شود. عمل ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که سیگار نمی کشند و دارای ثبات وزنی و شرایط فیزیکی مناسب هستند. همچنین این عمل برای آنهایی که نتوانسته اند با ورزش و رژیم غذایی چربی های شکمی خود را آب کنند توصیه می شود. ابدومینوپلاستی برای بانوانی مناسب است که بعد زایمان، پوست شکمشان حالت افتاده و شل پیدا کرده و قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است.

هر عمل جراحی مزایا و معایب مربوط به خود را دارد. معایب ابدومینوپلاستی شامل به جا ماندن جای اسکار در نواحی برش خورده، امکان بروز عفونت پس از عمل، امکان تشکیل لخته های خون، طولانی بودن زمان بهبودی کامل و تاثیر منفی حاملگی بر نتایج عمل می باشد.

ابدومینوپلاستی شکم

بانوانی که قصد بچه دار شدن دارند و برای بارداری های دیگر برنامه ریزی نموده اند یا آنهایی که تصمیم به کاهش وزن شدید گرفته اند نباید ابدومینوپلاستی شکم را قبل از موارد ذکر شده انجام دهند. آنها باید به ثبات وزنی برسند و از زایمان های خود فارغ شوند و پس از آن برای ابدومینوپلاستی اقدام کنند. عمل ابدو شکم که با نام تامی تاک نیز مشهور است یک عمل زیبایی می باشد که برای رفع چربی های اضافی در ناحیه شکم و حذف پوست های اضافی آن انجام می گردد.

افرادی که برای جراحی ابدومینوپلاستی اقدام می کنند باید به مراقبت های قبل و بعد از عمل توجه ویژه ای نمایند زیرا در صورت عدم رعایت این مراقبت ها، نتایج عمل رضایت بخش نخواهد بود و حتی ممکن است سلامت بیمار به خطر بیفتد. عمل ابدومینوپلاستی با حذف چربی و پوست اضافه شکم، اندامی متناسب برای شما به ارمغان می آورد.با دستور پزشک می توانید ورزش بعد از عمل ابدومینوپلاستی را با راه رفتن شروع کنید. توصیه می کنیم تا در هنگام راه رفتن کمی خم شوید تا به محل برش و بخیه ها فشار کمتری وارد شود. همچنین استفاده از گن برای جلوگیری از تجمع مایعات در زیر پوست بسیار مهم است. اگر در هنگام راه رفتن دچار افزایش ضربان قلب شدید، سریعا پیاده روی را متوقف کنید.

ابدومینوپلاستی چیست

 

در پاسخ به سوال ابدومینوپلاستی چیست باید گفت این عمل یک نوع جراحی زیبایی به شمار می آید که در آن چربی های شکمی حذف می گردند و عضلات شکم ظاهر می شوند. ابدومینوپلاستی موجب صاف شدن شکم شده و عضلات آن و فاشیای دیواره شکم را صاف می کند. در افرادی که دچاری شلی بافت شکم هستند ابدومینوپلاستی می تواند مشکل آن ها را برطرف نماید.

در پاسخ به سوال عمل ابدو چیست باید گفت : یک نوع عمل جراحی است برای افرادی که در ناحیه شکم خود دارای چربی زیادی هستند و یا پس از زایمان های متعدد یا در اثر کاهش شدید وزن دچار افتادگی در ناحیه شکم شده اند. عمل ابدو، چربی ها و پوست اضافه را از ناحیه شکم حذف می کند.روش عمل ابدومینوپلاستی شکم به این صورت است که بیمار پس از انتقال به اتاق عمل تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد و کیفیت تنفس و ضربان قلب او بررسی می شود.

اگر عادی بود، جراح از بالای ران تا قسمت لگن یک برش ایجاد می کند و پس از آن برشی دیگر در ناحیه اطراف ناف می زند. بعد از این کار، پوست ها و چربی های اضافه برداشته می شوند و جراح با کشیدن پوست شکم و بخیه زدن آن، ناحیه شکم را صاف می نماید. سپس بیمار به ریکاوری منتقل می شود.

قیمت ابدومینوپلاستی

قیمت ابدومینوپلاستی در کشورهای مختلف متفاوت است. حتی ممکن است در یک کشور از شهری تا شهر دیگر فرق کند. هزینه یک عمل جراحی زیبایی به عوامل گوناگونی مانند وضعیت سلامتی بیمار، وزن و سن او بستگی دارد. همچنین برای برآورد قیمت ابدومینوپلاستی باید هزینه های بعد از عمل نیز در نظر گرفته شود. دستمزد جراح، هزینه تجهیزات، مراقبت های پرستاری، داروهای تجویز شده توسط پزشک و … همگی بر روی این قیمت تاثیر می گذارند.

رژیم غذایی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

تغذیه نقش مهمی در روند بهبودی پس از عمل جراحی دارد. رژیم غذایی بعد از عمل ابدومینوپلاستی در شب اول به این صورت می باشد که بیمار باید یک وعده غذای سبک میل نماید. وعده غذای سبک شامل غذاهای مایع مانند سوپ است. هرچه روزها سپری شود بیمار می تواند به سمت مصرف غذاهای معمولی روزانه پیش برود.

عمل ابدومینوپلاستی
عمل ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی

افرادی که در ناحیه شکم تجمیع چربی دارند می توانند برای حذف این چربی ها و صاف نمودن شکم خود از عمل ابدومینوپلاستی بهره ببرند. کاهش وزن شدید می تواند موجب افتادگی بافت شکم شود همچنین خانم های باردار پس از زایمان دچار چنین مشکلی می شوند که با انجام عمل ابدومینوپلاستی شکم آنها به حالت اولیه و صاف باز می گردد.

در حین عمل ابدو بیمار به صورت کامل بیهوش می شود. پزشک متخصص در بخش هایی که بر روی شکم بیمار علامت گذاری شده دو برش می زند. این برش ها در قسمت اطراف ناف و در ناحیه بین دو استخوان لگن است. بدین ترتیب پوست از عضله شکم جدا می شود. جراح عضلات شکم را به سمت یکدیگر کشیده و به وسیله بخیه محکم می کند. این کار باعث سفت شدن شکم و باریک شدن میان تنه می گردد.

جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی به چند دسته تقسیم می شود و در محدوده های متفاوت انجام می گردد. مدت زمان جراحی ابدومینوپلاستی با توجه به وسعت آن در ناحیه شکم چیزی در حدود یک الی پنج ساعت طول می کشد. اگر جراحی جزئی باشد این زمان به یک الی دو ساعت کاهش می یابد. در صورتی که ناف حذف شود، جراح یک ناف جدید برای بیمار ایجاد می کند.جراحی ابدومینوپلاستی توسط جراح متخصص پلاستیک و اغلب تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در موارد بسیار نادر ممکن است جراح بی حسی نخاعی را انتخاب نماید. پس از بیهوشی جراح برش هایی در ناحیه زیر شکم ایجاد می کند و سپس چربی اضافه را تخلیه نموده و پوست اضافه را بر می دارد و سپس با کشیدن پوست شکم و بخیه زدن آن موجب صاف شدن شکم می گردد.

هزینه عمل جراحی ابدومینوپلاستی

هزینه عمل جراحی ابدومینوپلاستی برای افراد مختلف متفاوت است. این هزینه با توجه به توده چربی شکمی فرد قابل تخمین می باشد. اما مواردی چون شهرت پزشک و هزینه های اتاق عمل و بستری نقش مهمی در تعیین هزینه عمل خواهند داشت. با مراجعه به پزشک و انجام معاینه می توانید از حدود هزینه عمل جراحی خود آگاه شوید.با توجه به تبلیغات گوناگونی که در فضای رسانه برای عمل ابدومینوپلاستی و هزینه آن انجام می شود، امکان دارد افراد را دچار سردرگمی نماید. زیرا شما با قیمت های متفاوتی روبرو می شوید و باید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید. برای شفاف شدن بیشتر این ماجرا باید بدانید که حدود هزینه عمل ابدومینوپلاستی بین ۷ تا ۱۵ میلیون تومان متغیر است.

یکی از سوالاتی که ممکن است به ذهن شما برسد این است که هزینه جراحی ابدومینوپلاستی چقدر است؟ باید گفت قیمت معینی برای این عمل جراحی مشخص نشده و بسته به شرایط بیمار، دستمزد پزشک، هزینه بیمارستان و اتاق عمل و داروهایی که بعد از عمل باید مصرف شود متفاوت می باشد. با مراجعه به پزشک و انجام معاینات توسط ایشان می توانید از حدود هزینه جراحی ابدومینوپلاستی آگاه شوید.

فیلم جراحی ابدومینوپلاستی

برای آن هایی که می خواهند بدانند حین عمل ابدومینوپلاستی چه اتفاقی می افتد و جراح چگونه چربی های اضافی شکم را خارج نموده و ماهیچه آن را محکم می کند، دیدن فیلم جراحی ابدومینوپلاستی می تواند مفید باشد.یکی از عوارضی که پس از عمل ابدومینوپلاستی مشاهده می شود، ورم است. ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی در اثر تغییراتی است که در ناحیه شکم ایجاد می گردد. حذف چربی های اضافی، برش و برداشتن پوست شکم، همگی عواملی هستند که بر روی ایجاد این تورم تاثیر می گذارند.

احساس درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی امری طبیعی است. به محض اینکه اثر داروی بیهوشی و مسکن ها از بین برود، بیمار در ناحیه شکم و در قسمت بخیه ها احساس درد می کند. پزشکان در چنین مواقعی داروهای آرامبخش و تسکین دهنده تجویز می کنند که از طریق سرم وارد بدن فرد بیمار شده و پس از گذشت چند روز از شدت درد کاسته می شود.اگر می خواهید بدانید عمل جراحی ابدومینو پلاستی چگونه انجام می شود بهتر است فیلم های مربوط به آن را مشاهده کنید. دیدن فیلم عمل جراحی ابدومینوپلاستی می تواند موجب افزایش آگاهی شما برای تصمیم گیری شود.

بعد از عمل ابدومینوپلاستی، کبودی و ورم امری طبیعی است. ممکن است ورم شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی تا سه روز ادامه داشته باشد و افزایش یابد. اما پس از این سه روز و با رعایت نکاتی که پزشک برایتان توضیح می دهد، ورم و کبودی کاهش یافته و اثر آن از بین می رود. پرهیز از فعالیت های سنگین و استراحت کافی در افزایش سرعت بهبودی تاثیر بسیاری دارد.

 

لیپوماتیک شکم
لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم

در روش های قدیمی که برای حذف چربی های شکمی به کار گرفته می شد امکان کبودی و تورم بعد از عمل وجود داشت اما لیپوماتیک شکم چنین عوارضی را به همراه ندارد. پس از عمل امکان بازگشت چربی نیست و پوست شکم صاف  می گردد.

 

لیپوماتیک چیست

اگر می خواهید بدانید لیپوماتیک چیست باید گفت: لیپوماتیک یک عمل زیبایی برای لاغری موضعی می باشد. این عمل دارای کمترین عوارض است و برای سلامتی خطری ندارد. امکان آسیب به بافت هایی که در مجاورت چربی قرار دارند با توجه به استفاده از دستگاه های مدرن به صفر می رسد. تورم و کبودی در قسمت هایی که عمل بر روی آن ها انجام شده از عوارض لیپوماتیک است اما شدت آن به اندازه لیپوساکشن نیست و پس از چند روز استراحت اثر آن از بین می رود و بیمار می تواند به زندگی عادی خود باز گردد اما تا مدتی نباید فعالیتهای سنگین انجام دهد.

لیپوماتیک باسن

چربی هایی که در ناحیه باسن هستند اگر متعادل باشند موجب محافظت از استخوان های لگن در هنگام نشستن و حتی زمین خوردن می گردند. اما وجود چربی بیش از حد در باسن، فرم آن را غیر طبیعی نشان داده و باعث می شود تا افراد در انتخاب لباس مناسب دچار مشکل گردند. لیپوماتیک باسن یکی از راه های از بین بردن چربی های اضافی در باسن و خوش فرم نمودن آن است.

 

جهت راهنمایی و مشاوره تخصصی رایگان پیکرتراشی و لیپوماتیک با بروزترین روش فوری و کم هزینه در تهران با ما تماس بگیرید.

پیکرتراشی چیست ؟

پیکرتراشی یعنی حذف کردن چربی های اضافه بدن، بدون آسیب به ناحیه اعصاب و عروق بدن که باعث میشود اندامی سالم و خوش فرم داشته باشید.

هزینه پیکرتراشی چقدر است ؟

هزینه پیکرتراشی و یا لیپوماتیک بستگی به ناحیه های عمل و میزان حجم چربی دارد.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک یکی از روش های خالی کردن چربی های اضافه بدن است که ما بصورت فوق حرفه ای با تجربه چندین ساله انجام می دهیم.

قسمت دیدگاه بسته شده است.