ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی

 

ابدومینوپلاستی

 

با وقوع انقلاب صنعتی، بسیاری از جنبه های زندگی انسان ها تحت تأثیر قرار گرفته است. ورود تکنولوژی، انقلابی شگرف در تمام علوم به وجود آورد. یکی از علومی که بیشترین بهره را از این قضیه برد، علوم پزشکی و بهداشت می باشد. علوم پزشکی و بهداشت که با سلامت جسم و روح انسان ها سروکار دارد، توانسته است شاخص های سلامت را در تمام دنیا، روز به روز بهبود بخشد. با تخصصی شدن شاخه های پزشکی، روند و سرعت پیشرفت شاخص های سلامت نیز مضاعف گردید.

یکی از شاخه های علوم پزشکی، که در سال های اخیر در دنیا و به ویژه در کشور ما، از رشدی قابل توجه برخوردار بوده است، تخصص پوست و مو یا تخصص زیبایی می باشد. یکی از علل اهمیت این تخصص، این است که مشکلات پوست و مو و زیبایی، می تواند هم سلامت روحی و هم سلامت جسمی انسان ها را تحت تأثیر قرار دهد. با توجه به ابعاد گسترده و وسیع تخصص زیبایی، این شاخه خود نیز به زیر شاخه های متعددی تقسیم شده است؛ که هر کدام خود نیازمند تخصص های ویژه ای می باشند.

 

قیمت ابدومینوپلاستی

 

یکی از شاخص های زیبایی بدن، دارا بودن شکمی صاف و مسطح می باشد. شرایط زندگی امروزی و بسیاری از علل دیگر، سبب شده است تا درصد زیادی از مردم دنیا، با افتادگی شکم و تجمع چربی ها در این بخش از بدن مواجه شوند. این مشکل در جامعه آماری زنان بسیار رایج تر است. افتادگی شکم در بین زنان کشور ما، به سبب شرایط خاص فرهنگی- اجتماعی،  بسیار شایع می باشد.

یکی از لازمه های داشتن ظاهری زیبا و ایده آل، دارا بودن شکمی صاف و مسطح است؛ برای دارا بودن چنین ویژگی هایی، باید شکم فاقد چربی و یا حداقل با لایه ای نازک از چربی پوشیده شده باشد؛ و دچار شل شدگی و یا خطوط استریا نشده باشد. ابدومینوپلاستی ، در حقیقت عمل زیبایی است که به موجب آن، جراحی باز شکم انجام می شود؛ تا از این طریق پوست و چربی های اضافه و نامتعارف شکم برداشته شود؛ و عضلات دیواره تقویت گردد. در این عمل جراحی، شکم به حالت معمول و مناسبی از نظر شکل ظاهری باز می گردد؛ و در اصطلاح، خوش فرم می شود.

در این مطلب برای آگاهی از ابدومینوپلاستی ، به ترتیب موارد زیر تشریح می شوند:

پیکرتراشی
پیکرتراشی

ابدومینوپلاستی چیست؟

 

زیبایی شکم، یکی از عوامل مؤثر در تناسب اندام است. افراد برای داشتن شکمی بدون چربی اضافی و بدون  ترک و افتادگی، به انجام عمل ابدومینوپلاستی نیازمند می شوند. از این رو این جراحی برای افرادی که دچار ناهماهنگی عضلانی شکم و بد فرم شدن پوست شکم شده اند، مناسب می باشد. در این نوع عمل جراحی، بیهوشی کامل، بستری شدن و مراقبت های ویژه بعد از عمل، ضروری می باشد.

ابدومینوپلاستی به دو شکل کلی در افراد انجام می شود:

در نوع اول، جراحی بخشی از شکم، یا همان مینی ابدومینوپلاستی می باشد؛ و نوع دوم،  جراحی ابدومینوپلاستی کامل شکم می باشد؛ که کل چربی های شکم و اطراف آن، در جراحی ابدومینوپلاستی برداشته می شود.

 

ابدومینوپلاستی بازو

 

افرادی که تحت تأثیر عواملی مانند، کاهش وزن و افزایش وزن، وراثت، نور خورشید، افزایش سن و غیره، قرار می گیرند، بازوهایی بزرگ تر نسبت به بدن دارند؛ و یا بازوهایشان آویزان با پوستی شل شده می باشد؛ و یا اینکه به دلیلی کهولت سن، عضله بازو به حالت افتاده در آمده است. این افراد برای رفع این معضل، نیازمند جراحی بازو با ابدومینوپلاستی می باشند.

این نوع جراحی، جزو جراحی های بخشی یا قسمتی از اعضای بدن است؛ که به براکیوپلاستی معروف می باشد، در این نوع از عمل جراحی و زیبایی، پزشک متخصص به صورت ترمیمی، بخش چربی، افتادگی و شکل نامتعارف بازو را رفع نموده و به حال قبلی و طبیعی خود باز می گرداند.

هدف از انجام این عمل زیبایی، لاغری، صافی، اندازه و ابعاد مناسب و طبیعی برای بازوها می باشد. این عمل از قسمت آرنج شروع شده و تا زیر بغل هم کشیده می شود. ابدومینوپلاستی بازو ، به حذف چربی ها و پوست های اضافی بازوها منجر می شود.

 

ابدومینوپلاستی کامل

 

جراحی ابدومینوپلاستی کامل، منظور جراحی است که برش از ناف تا زیر شکم، مانند عمل سزارین، در بیمار صورت می گیرد؛ و به شکل کامل، عمل جداسازی توده چربی انجام می شود؛ این نوع عمل جراحی، برای افرادی که شل شدگی و چربی اضافی در نواحی بالای شکم قرار دارد، به طوری که عضلات شکمی در فواصل دور تری از هم باشند، مناسب تر است. دو برش اصلی جراحی ابدومینوپلاستی به صورت عمودی و افقی می باشد؛ و تمامی بافت های چربی و آویزان، پوست شل شده و ترک های پوستی، کاملاً با بخیه سفت شده و درجای اولیه خود قرار می گیرند. مدت زمان این عمل، حداکثر 3 الی 4 ساعت خواهد بود.

 

جراحی زیبایی شکم

 

جراحی زیبایی شکم، برای افرادی که دچار شل شدگی یا افتادگی عضله  های شکم شده اند و یا توده چربی زیر شکمی دارند و حالت شکم به صورت محدب می شود، مناسب است. این جراحی با هدف برداشتن و حذف بافت های اضافه شکم و پهلو، و تقویت دیواره شکمی صورت می گیرد. معمولاً متقاضیان جراحی زیبایی، افرادی هستند که دچار کاهش و افزایش وزن زیادی شده اند. زنان بعد از بارداری و زایمان، افراد با جراحی های قبلی، زمینه های وراثتی و همچنین با افزایش سن، افراد نیازمند جراحی ریبایی می شوند. این افراد در نواحی شکم، با شل شدگی و ترک های شکمی و یا افزایش چربی در نواحی پهلو و شکم، مواجه هستند؛ از این رو به دنبال جراحی زیبایی شکم می باشند.

جراحی زیبایی شکم به 5 نوع تقسیم می شود؛ این 5 نوع عبارتند از:

جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی لیپولیزر

جراحی زیبایی لیپوماتیک

جراحی ساکشن و انواع آن

جراحی ترکیبی

 

پیکرتراشی
پیکرتراشی

جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی

 

جراحی زیبایی شکم که به ابدومینوپلاستی معروف می باشد؛ نوعی جراحی برای برداشتن چربی و پوست اضافی در شکم است؛ تا از این طریق عضلات شل شده، ضعیف شده یا جدا شده را به حالت طبیعی خود برگرداند؛ و شکلی مسطح و شکیل را برای شکم ایجاد نماید.

این نوع جراحی زیبایی، بدون تجهیزات خاص، در عرض 3 الی 4 ساعت، با توجه به شرایط بیمار، توسط پزشک متخصص، با حذف چربی شکمی انجام می شود؛ و میزان اثربخشی و رضایتمندی از جراحی زیبای شکم ابدومینوپلاستی ، با رعایت مراقبت های بعد از عمل و  ظاهر شکمی مسطح، مشخص می گردد.

 

نحوه جراحی ابدومینوپلاستی

 

بعد از انجام اقدامات ابتدایی و بررسی و معاینات اولیه توسط پزشک متخصص، بر روی متقاضی، جراحی ابدومینوپلاستی با بیهوشی کامل و عمومی متقاضی، انجام می گیرد؛ نحوه جراحی ابدومینوپلاستی ، به ترتیب مراحل زیر صورت می گیرد:

  • مرحله علامت گذاری: در این مرحله، جراح با ایجاد علامت گذاری روی شکم و مشخص کردن نواحی که افتادگی یا شل شدگی دارد و یا قسمت هایی از شکم که دارای چربی اضافه است، آنها را مشخص می سازد؛ تا برش اولیه در قسمت های علامت گذاری شده، انجام شود.
  • مرحله برش اولیه: در این مرحله، جراح با تیغه جراحی، برش هایی بر روی شکم ایجاد می کند؛ که برش هایی سطحی و نیمه عمیق است؛ و در حقیقت آغاز جراحی ابدومینوپلاستی محسوب می شود.
  • مرحله برش ثانویه: در این مرحله، عمق برش ها عمیق تر می شود. برش های ثانویه به برش های جداسازی نیز معروف هستند؛ زیرا در این مرحله، جداسازی ناف از بافت های دیگر شکمی صورت می گیرد.
  • مرحله تثبیت: در این مرحله، بعد از اتمام برش های ثانویه، تمام قسمت های چربی و پوست، تا انتهای دنده ها جدا می شود؛ و با بخیه در جای مناسب خود، تثبیت و سفت می گردد.
  • مرحله پایانی: در این مرحله، تمامی لایه های شکمی که برای جراحی، برش خورده و باز شده اند، بسته می گردد؛ و مراقبت های بند ناف، برای کاهش عوارض و تداخلات جراحی ابدومینوپلاستی ، صورت می گیرد.

 

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

 

جراحی ابدومینوپلاستی ، به صورت کلاسیک یا پیشرفته، به دنبال رفع شل شدگی و افتادگی پوست و حذف توده چربی شکمی است؛ که در بخشی و یا کل شکم و پلو انجام می شود. از مزایای جراحی ابدومینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

– شکل طبیعی و زیبای شکم.

– دوران نقاهت کوتاه تر نسبت به سایر جراحی های زیبایی شکم.

– خونریزی و درد کمتر نسبت به سایر جراحی های زیبایی شکم.

– عوارض و مشکلات بعد از عمل بسیار کمتر است.

– مدت زمان بستری کم تر.

-روند بهبودی خیلی سریع تر نسبت به سایر روش ها.

– حفظ شریان های شکمی، اعصاب و لنفاوی های جداره شکم.

– ضریب ایمنی و اطمینان بالا، حتی برای افراد سیگاری.

– برگشت ناپذیر.

– اثربخشی بالا.

– جراحی رضایت بخش از دیدگاه بیماران.

 

معایب جراحی ابدومینوپلاستی

 

مسلماً هر عمل جراحی، با معایب و عوارض خاصی همراه است؛ که خطر و ریسک جراحی را بالا می برد؛ بنابراین بیمار قبل از جراحی؛ باید با معایب آن آشنا باشد؛ تا در صورت بروز هر مشکلی، دچار شوک و ترس نگردد. جراحی ابدومینوپلاستی نیز معایبی دارد. در جراحی مینی ابدومینوپلاستی ، درد کمتر و در ابدومینوپلاستی ، درد نسبتاً شدیدتر خواهد بود؛ به طوری که ممکن است از چند هفته تا چند ماه، به طی انجامد.

از عمده ترین معایب جراحی ابدومینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

– ضعف و بی حالی.

– خستگی مکرر و طولانی.

– خطر سکته قلبی.

– ایجاد اسکار در محل برش.

– بی حسی یا گزگز شدن اطراف ناف.

– کروز چربی یا مرگ بافت چربی در بخشی از ناحیه جراحی شده.

– تغییر رنگ پوست.

– خونریزی.

– عفونت جزئی یا شدید.

– تجمع مایع شکمی بیشتر در اطراف ناف یا جداره شکمی.

– تورم در دست و پا، بخصوص در پاها.

– بی حسی در پوست.

– بهبودی دیر هنگام زخم و بخیه ها.

– بیهوشی.

– از دست دادن پوست.

– درد شدید.

– جدایی زخم یا باز شدن بخیه.

– عدم تقارون در نواحی جراحی شده.

– آسیب دیدگی عصب ها.

– امکان جراحی مجدد.

– ایجاد کلوئید یا زخم سنگین.

– ورم در محل جراحی.

– ایجاد هماتوم یا ایجاد توده خونی.

– مرگ.

 

 

مراقبت بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

 

بیشترین مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی ، مربوط به مراقبت های بند نام می باشد؛  تا اثر بخشی جراحی ابدومینوپلاستی به شکل کامل انجام شود. مراقبت های دیگر جراحی ابدومینوپلاستی ، مدت زمان استراحت 2 هفته ای است؛ این مدت استراحت مطلق، به این دلیل تجویز می شود تا بر عضلات شکمی فشار نیامده و اسکار شکمی شکل نگیرد.

استفاده از کمربندهای مخصوص برای افزایش سریع تر روند بهبودی و همچنین، مصرف داروها و آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت، از دیگر مراقبت های بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی می باشد؛ که باید بیمار آن ها را رعایت کرده، تا دچار مشکل و عارضه ای نگردد.

 

لاغری شکم

 

مسلماً تمامی افراد خواهان داشتن شکمی صاف و بدون ترک می باشند؛ از این رو با تغذیه مناسب، ورزش های سنگین، استخر و سونا، رژیم های سخت، پیاده روی منظم و مدام، به دنبال زیبایی شکم و یا لاغری شکم هستند. لاغری شکم، می تواند به نوعی ضامن سلامتی فرد نیز محسوب گردد؛ تا علاوه بر زیبایی ظاهری، دچار مشکلاتی چون کمر درد، پا درد، اضافه وزن و غیره نگردد. امروزه داشتن شکمی زیبا و لاغر، یک آرزو نیست. اگر با تمام روش های ذکر شده، به نتیجه دلخواه نرسیدید، می توانید از جراحی لاغری شکم استفاده کنید.

 

هزینه ابدومینوپلاستی

 

آندومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی محسوب می شود که اختیاری بوده و بیمه به آن تعلق نمی گیرد و خود متقاضی جراحی، مؤظف به پرداخت کل هزینه ها می باشد. هزینه جراحی ابدومینوپلاستی در حالت کلی، متغیر می باشد؛ و نمی توان نرخ و قیمتی ثابت و دائمی برای آن بیان نمود. از مهم ترین فاکتور های دخیل در هزینه جراحی ابدومینوپلاستی ، می توان موارد زیر را بر شمرد.

– دستمزد پزشک متخصص یا فوق تخصص.

– هزینه ویزیت و آزمایشات اولیه.

– هزینه کلینیک و یا بیمارستان.

– مدت زمان بستری در کلینیک و یا بیمارستان.

– شهر و یا کشوری که متقاضی جراحی ابدومینوپلاستی را انجام می دهد.

– میزان مشکل و چربی برداشت شده از شکم.

– نوع عمل ابدومینوپلاستی ، بر حسب بخشی یا کامل.

– و هزینه های جانبی دیگر.

 

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره رایگان