کاشت مو به روش SUT

 

کاشت مو به روشSUT

 

همزمان با وقوع انقلاب صنعتی، در زمینه علوم پزشکی و سلامت نیز تحولات عمیق و شگرفی در سطح جهان روی داد. این تحولات در نیمه دوم قرن بیستم با سرعت بیشتری نیز ادامه پیدا کرد. یکی از شاخه های پزشکی که سرعت رشد و تحول آن قابل توجه است، عمل های زیبایی می باشد؛ که عمل پیوند مو یا کاشت مو هم در زمره این نوع عمل ها قرار می گیرد.

خوشبختانه کشور ما در زمینه عمل های زیبایی، یکی از پیشرو ترین کشورها محسوب می گردد و در حال حاضر نه تنها در سطح منطقه، بلکه در سطح جهانی از اعتبار قابل قبولی برخوردار است و هر ساله از کشورهای پیرامون و سایر کشورها، صدها نفر با هدف انجام انواع عمل های زیبایی، بویژه عمل پیوند مو یا کاشت مو، وارد کشور ما می شوند.

 

نحوه کاشت مو SUT

 

کاشت مو، همان پیوند مو می باشد که امروزه شاهد تبلیغات بسیار زیاد آن هستیم. متقاضیان کاشت مو برای داشتن موی پرپشت و ظاهری آراسته، خواهان کاشت مو هستند. سالانه هزاران عمل کاشت مو، مانند هر عمل زیبایی دیگری، در کلینیک ها و مراکز تخصصی زیر نظر پزشکان و متخصصان انجام می شود. روند رو به رشد کاشت مو در سال های اخیر، به نحوی پیش می رود که عمل پیوند مو، به عنوان مطرح ترین عمل زیبایی در سطح کشور محسوب می شود.

از یک سو، جراحی های ساده و سر پایی و از سوی دیگر، رضایت مندی متقاضیان، موجب استقبال و گسترش این عمل زیبایی شده است. این در حالی است که در عمل کاشت مو، ضمن توجه به نکات مراقبتی و بهداشتی، دقت در انجام کاشت، برداشت درست تارهای فولیکول دار، بهره گیری از نیروی انسانی و متخصص و همچنین استفاده از تجهیزات به روز و استاندارد، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند.

 

روش SUT

 

براساس آمارهای رسمی موجود، از هر 5 مرد، 3 مرد از کم پشتی یا طاسی سر رنج می برند؛ که به طور تقریبی 60 درصد از جامعه آماری مردان را شامل می شود؛ و از هر 5 زن نیز، 1 زن از کم پشتی موی سر رنج می برد؛ که به طور تقریبی 20 درصد از جامعه آماری زنان را در بر می گیرد.

تیم جراحی با توجه به نوع و متد کاشت مو، بانک موی سر متقاضیان و سطح زیر کشت موی سر، به طور تقریبی زمانی بین 5 الی 8 ساعت، مشغول استخراج تارهای مو (برداشت) و پیوند آنها (کاشت) می باشند.

 

روش کاشت مو SUT

 

عمل پیوند مو یا کاشت مو، برای قسمت های مختلف بدن نظیر، ریش، ابرو، مژه، سبیل، جای زخم، بخیه و غیره نیز انجام می گیرد.

محل مورد نظر برداشت را با استفاده از محلول بی حسی یا تزریق، برای عمل آماده سازی می کنند و سپس با توجه به نوع عمل انتخابی، عمل کاشت را انجام می دهند.

ابتدا، انواع و مراحل کاشت مو را بیان نموده، و در ادامه کاشت مو به روشSUT، با ذکر جزئیات آن تشریح می گردد.

 

انواع کاشت مو SUT

 

کاشت مو در گذشته، بیشتر به شیوه هایی مانند FUT،FIT  و BRT انجام می گرفت. امروزه علاوه بر مجهزتر شدن و پیشرفته تر شدن این روش ها، روش های جدیدتری نیز به مجموعه انواع روش های کاشت مو اضافه شده است. در زیر انواع روش های کاشت مو بیان شده است.

-کاشت مو به شیوه FUT

– کاشت مو به شیوه FIT

-کاشت مو به شیوه BHT

-کاشت مو به شیوه SUT

-کاشت مو به شیوه FUG

-کاشت مو به شیوه HRT

 

مراحل کاشت مو SUT

 

کاشت مو دارای مراحلی است که با توجه به نوع انتخاب کاشت برای متقاضیان، متفاوت می باشد؛ اما در حالت کلی، عمل کاشت مو دارای مراحلی است که تا حدودی چارچوبی یکسان را در بر می گیرد. مراحل کاشت مو، شامل پنج مرحله کلی، به قرار زیر می باشد.

– مرحله مقدماتی کاشت مو:

در این مرحله، می بایست براساس معاینات، مشاوره ها و ارزیابی و نظر پزشک و تکنسین مربوطه، شیوه مناسب برای کاشت مو انتخاب و پیشنهاد گردد؛ و همچنین محل مورد نظر برای کاشت و برداشت مو را تراشیده، و با بی حسی موضعی آماده عمل نمایند.

– مرحله برداشت کاشت مو:

در این مرحله، پزشک و یا تکنسین مربوطه، با استفاده از تیغه و ایجاد برشی نازک، یک نوار باریک از قسمت های پر مو یا دارای بانک موی بیشتر را برداشته، و سپس محل مورد نظر را بخیه و پانسمان می کنند.

– مرحله آماده سازی گیرنده کاشت مو:

در این مرحله، پزشک یا متخصص مربوطه، محل های کم مو یا طاسی را برای کاشت مو آماده می کند تا بتواند تارهای استخراجی را در محل های مورد نظر کاشت کنند.

– مرحله آماده سازی فولیکول های کاشت مو:

در این مرحله، تیم جراحی که متشکل از 5 الی 6 نفر می باشند، با دستگاه های ویژه، تارهای برداشت شده را زیر میکروسکوپ به شکل تارهای یکی، دوتایی، سه تایی و یا  چهار تایی جدا کرده، به طوری که تارهای استخراجی، دارای فولیکول زنده مو باشند.

– مرحله پایانی کاشت مو:

در مرحله پایانی، پزشک یا تکنسین مربوطه، تارها را طبق طرح از قبل طراحی شده، در محل های مورد نظر می کارند.

این مرحله که همان مرحله پایانی یا مرحله کاشت مو می باشد، باید با دقت و با ظرافت کامل انجام گیرد؛ تا عمل کاشت مو، به صورت طبیعی تری نشان داده شود.

 

کاشت مو SUT در تهران

 

تکنیک کاشت مو به روشSUT، از تکنیک ها و متد های نوین کاشت مو می باشد که بدون نیاز به برش و جراحی و بدون بیهوشی و خونریزی، براحتی با استفاده از دستگاه های مجهز و تمام اتوماتیک، قادر به برداشت و کاشت 14000 تار مو می باشد.

SUT، از به روز ترین تکنیک های کاشت مو در اروپا و امریکا می باشد؛ طی یک جلسه میزان قابل توجهی تارهای موی فولیکول دار برداشت و کاشت می شوند؛ در مرحله برداشت در این روش، میزان خطا برای تارهای فولیکول دار به صفر می رسد؛ از این رو متخصص یا تکنسین مربوطه، براحتی و با اطمینان خاطر می تواند تارهای استخراجی را به سرعت، کاشت نماید.

زمان فریز کردن و آماده سازی تارهای فولیکول دار با حداقل زمان ممکن انجام می پذیرد و مرحله آماده سازی گیرنده نیز، توسط دستگاه های لیزری تحریک شده و فرآیند کاشت را سرعت می بخشد.

 

کاشت مو به روش SUT در تهران

 

به این ترتیب، می توان اذعان نمود که کاشت مو به روش SUT ، از مطمئن ترین و موفق ترین روش های کاشت مو در دنیا می باشد؛ تراکم کاشت در این روش، به نسبت روش های دیگر بیشتر است و سرعت رشد مو و حالت طبیعی آن، سبب شده است تا در بین متقاضیان، از عمومیت و محبوبیت خاصی برخوردار باشد. تراکم بالای کاشت و برداشت، خط رویش طبیعی و تقویت ریشه مو، از مهم ترین مزایای این روش می باشد.

 

هزینه کاشت مو به روش SUT

 

همانطور که قبلاً هم بیان گردید، این روش با دستگاه های تمام اتوماتیک و هوشمند انجام می گیرد و برداشت با پانچ لیزری و آماده سازی فولیکول با فریز کردن، و نهایتاً کاشت در محل مورد نظر انجام می گیرد؛ از این رو می توان گفت این روش بسیار استاندارد و پیشرفته می باشد و در حال گسترش است.

در فرآیند کاشت مو به شیوه SUT، مانند هر روش کاشت موی دیگری، باید مراقبت های ویژه و بهداشتی قبل، حین و بعد از عمل کاشت رعایت گردد.

روش کاشت SUT، باید در کلینیک های تخصصی، با پزشکان و متخصصان حرفه ای و استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک انجام شود؛ تا اثر بخش تر انجام گیرد.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره رایگان