کاشت مو به روش HRT

کاشت مو به روش HRT

 

مراقبت از پوست و مو، به عنوان یکی از مهم ترین مراقبت های بهداشتی و روانی است که علاوه بر ظاهری مناسب، در روح و روان افراد نیز تأثیر مستقیم دارد. افراد با ظاهر مناسب،  همواره دارای روحیه قوی و اعتماد به نفس بالا در اجتماع می باشند؛ از این رو امروزه توجه به مراقبت های پوست و مو از مهم ترین مسائلی است که با آن مواجه هستیم.

زندگی شهر نشینی، آلاینده های جوی، استرس و فشارهای زندگی، بیماری هایی از قبیل، سرطانهایی که تؤام با شیمی درمانی باشند و یا مشکلات کم کاری و پرکاری تیروئید، عوامل محیطی، زمینه های ارثی و ژنتیکی و … همگی از علل مهمی هستند که سبب ریزش مو، افزایش ریزش مو و نهایتاً طاسی و کچلی می شوند؛ این دسته از افراد همواره به دنبال راه حلی برای رشد مجدد مو یا کاشت مو می باشند؛ تا مجدداً ظاهر آنها به حالت قبلی بازگردد.

امروزه روش های نوینی برای کاشت مو توسط متخصصان پوست و مو یا کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. کاشت مو فقط شامل موی سر نیست؛ بلکه کاشت سبیل، کاشت مژه، کاشت ریش و کاشت ابرو را نیز در بر می گیرد.

 

ترمیم مو به روش HRT

 

در گذشته، کاشت مو نه به شکل امروزی مطرح بود و نه مورد استقبال عموم قرار می گرفت؛ زیرا مشکلاتی از قبیل، عدم اعتماد افراد متقاضی کاشت مو، جراحی های سنگین و زمان بر، نبود متخصص مربوطه، عدم اطمینان به کارایی و طبیعی بودن کاشت مو، نبود امکانات و تکنولوژی پیشرفته و غیره، مانع از درخواست های زیادی برای کاشت مو می شد.

با گذشت زمان و افزایش دانش بشر در تمام گرایش های علوم پزشکی، بویژه در زیبایی، بتدریج زمینه برای افزایش متقاضیان کاشت مو و پیوند مو بالا رفت؛ و در برخی از کلینیک های پیوند مو، زمان نوبت دهی به متقاضیان، به بیش از چند ماه می رسد. افزایش تعداد قابل توجه متقاضیان پیوند مو، به دلیل وجود روش های متنوع کاشت، براساس تکنولوژی روز دنیا می باشد.

دیگر داشتن موی طبیعی سر، ابرو، مژه، ریش و سبیل آرزو نیست؛ بلکه رؤیایی شیرین است که با وجود متخصصان و ابزارهای پیشرفته، به حقیقت می پیوندد؛ بنابراین قبل از اقدام به کاشت مو، می بایست از نوع کاشت، تعداد کاشت مو، کلینیک های تخصصی و هزینه های آن اطلاعاتی کسب نمود.

در ادامه، تلاش شده است تا مطالب زیر به ترتیب تشریح گردند.

  • روش های کاشت مو و انواع آن
  • کاشت مو به روش HRT
  • فرآیند کاشت مو به روش HRT
  • معایب کاشت مو به روش HRT
  • مزایای کاشت مو به روش HRT
  • هزینه کاشت مو به روش HRT

 

روش های کاشت مو و انواع آن

 

عمل کاشت مو، از جمله عمل های زیبایی محسوب می گردد، که دارای متدهایی مختلف و متنوع می باشد. عمل کاشت مو، براساس شرایط، نیاز و تقاضای متقاضیان متفاوت می باشد. انواع روش های کاشت مو شامل موارد زیر می باشد:

-کاشت مو به روش FUT

– کاشت مو به روش  SUT

-کاشت مو به روش HRT

-کاشت مو به روش FIT

-کاشت مو به روش FUG

-کاشت مو به روش BHT

 

نحوه کاشت مو به روش HRT

 

در کاشت مو، پیوند و ترمیم مو، براساس بانک موی متقاضیان و تعداد تارهای مو یا همان گراف های فولیکول دار انجام می گیرد. در گذشته چنانچه متقاضیان بانک موی مناسب یا کافی نداشتند، عمل کاشت مو برای آنها نا ممکن بود؛ اما امروزه برای افراد متقاضی کاشت مو،  که بانک موی مناسبی نداشته باشند، براحتی می توان از شیوه کاشت مو به روش HRT استفاده نمود.

پیشینه و سابقه  HRT، عدم نیاز به استراحت بعد از کاشت مو، عدم نیاز به بی هوشی و یا خونریزی، ضریب موفقیت بالا، رضایت مندی افراد متقاضی از این روش، سرعت کاشت مو،  عدم جراحی و برش، از جمله مواردی است که سبب شده است استفاده از این روش،  همچنان پا برجا و مورد استقبال عموم متقاضیان قرار گیرد.

کلمه HRT به معنای ترمیم مو بدون بانک مو می باشد؛ بنابراین این روش را نه یک روش کاشت، بلکه روشی ترمیمی و استاندارد برای تمامی افراد خواهان موهای پر پشت می توان به حساب آورد. این نوع روش کاشت و ترمیم، نوعی عمل است که توسط موهای آماده یا مصنوعی برای متقاضیان انجام می شود. اگر چه امروزه روش های نوینی برای کاشت مو وجود دارد، اما روش کاشت موی HRT، جزو بهترین و استاندارد ترین روش هایی می باشد که در آن فرد به هر دلیلی امکان کاشت موی طبیعی را نداشته باشد.

 

فرآیند کاشت مو به روش HRT

 

روش کاشت مو یا ترمیم مو به روش HRT، برای متقاضیان کاشت مو در طی یک جلسه، بدون مراجعات مکرر، بدون برش و خونریزی، بدون بیهوشی یا عوارضی خاص، بسیار سریع و راحت انجام می گیرد. در این روش، با استفاده از موی انسان، تارهای موی مصنوعی و یا ترکیبی از هر دو، برای افراد متقاضی مو کاشت می شود.

در روش HRT، گرافت های پوستی از جنس پلیمری به جای گرافت های زنده مو برای افراد متقاضی جایگزین می گردد. این گرافت ها بر روی سر متقاضیان، به صورت کاملاً طبیعی، با داشتن غشای نازک و نفوذپذیر به هوا، پیوند زده می شود.

در اصطلاح به این نوع گرافت، گرافت های ترانس درمال اطلاق می شود؛ که شبیه پوست مجازی غیر قابل تشخیص، با ظرافت و دقت لازم، برای افراد متقاضی در نظر گرفته می شود.

 

طریقه ترمیم و کاشت مو به روش HRT

 

کاشت موی طبیعی در زیر پوست (به صورت تخصصی تر و طبیعی تر).

-کاشت مو روی موهای دیگر و زمانی که فرد کاملاً طاس باشد(روشی عمومی و نسبتاً تخصصی تر).

-کاشت گرافت های مو لابه لای موهای دیگر.

– برداشت گرافت های مو از جاهای دیگر بدن متقاضی.

 

معایب کاشت مو به روش HRT

 

– هزینه بالای این نوع کاشت نسبت به سایر روش های کاشت مو.

– خارش مو و پوست سر براساس حساسیت و آلرژی که نسبت به تارهای مصنوعی خواهند داشت؛ که البته بعد از مدتی برطرف می شود.

– تعرق زیاد در هنگام فعالیت های ورزشی.

– ریزش ناگهانی موی سر که البته بعد از مدتی برطرف می شود.

– عدم رشد مو و کوتاهی موی سر.

 

مزایای کاشت مو به روش HRT

 

– بدون نیاز به بانک مو.

– سرعت کاشت و ترمیم مو.

– بدون عوارض و خونریزی.

-داشتن موهایی طبیعی و پرپشت.

– امکان انتخاب رنگ، جنس و نوع مو براساس سلیقه متقاضی.

– بدون نیاز به مراقبت خاص یا مراجعات بعدی.

– بدون نیاز به جراحی، بخیه و دوره نقاهت.

– استفاده از سشوار، ژل، فر و رنگ برای مو.

– انجام فعالیت های روزانه و یا ورزشی.

-گرافت های استفاده در این نوع روش، کاملاً بهداشتی و از موی طبیعی می باشد.

– دو سال عمر مفید موهای ترمیم شده.

– بهترین نوع ترمیم موی کاملاً طبیعی در یک جلسه.

 

هزینه کاشت مو به روش HRT

 

در ترمیم یا کاشت مو به روش HRT، هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ و نمی تواند یک هزینه ثابت را برای آن در نظر گرفت. از عوامل موثر در هزینه HRT می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تجربه و تخصص پزشک و کادر تیمی وی.

– میزان کم پشتی و طاسی سر.

– هزینه های جانبی و مراقیتی.

– تعداد گرافت ها و روش مورد نظر کاشت گرافت HRT.

– و… .

 

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره رایگان