کاشت مو به روش FUT

 

کاشت مو به روشFUT

 

برای داشتن ظاهری مناسب، علاوه بر زیبایی صورت، داشتن موی طبیعی نیز موجب آراستگی و زیبایی هر چه بیشتر افراد می شود و همین موضوع سبب تقویت روحیه و بالا بردن اعتماد به نفس آنها می گردد. در سال های اخیر با افزایش تقاضا برای کاشت مو، شاهد استقبال افراد زیادی در سراسر جهان برای کاشت مو می باشیم.

مو دار شدن افراد طاس و یا افراد با موهای کم پشت، که با عنوان کاشت مو یا همان پیوند مو خوانده می شود، با روشهایی متنوع و تخصصی، توسط پزشکان پوست و مو و یا متخصصان زیبایی، انجام می شود. طرح ابتدایی کاشت مو برای اولین بار در سال 1939، توسط پزشک ژاپنی به نام Okuda مطرح گردید؛ درست بعد از بیست سال، یعنی در سال 1959، پزشکی به نام Orentreich،  این طرح را با موفقیت بر روی سر مردی آلمانی انجام داد.

کاشت مو فقط شامل کاشت موی سر نمی باشد؛ بلکه شامل کاشت ابرو، سبیل، مژه، ریش و همچنین، نواحی که دارای نواقصی مانند جای بخیه، جای زخم، طاسی، سوختگی و غیره می باشند، را در بر می گیرد.

 

ترمیم مو به روش FUT

 

در روش های قدیمی کاشت مو، به دلایلی نظیر، انجام جراحی های نسبتاً سخت، زمان بر بودن، عدم وجود متخصص و خونریزی های موضعی در حین جراحی، مورد رضایت و استقبال چندان متقاضیان قرار نمی گرفت؛ اما با گذشت زمان و ارتقاء و گسترش روند کاشت مو، بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا براساس متدهای حرفه ای، و همچنین بهره مندی از متخصصان مجرب، امروزه کاشت مو به صورت سرپایی، سریع، بدون خونریزی و به بهترین و طبیعی ترین حالت ممکن انجام می شود؛ بنابراین متقاضیان کاشت مو باید اطلاعات لازم را از نوع کاشت مو و باید و نباید های آن داشته باشند؛ تا نتیجه کاشت مو برای آنها رضایت بخش باشد.

در این مطلب، ابتدا انواع روش های کاشت مو، روش های رایج کاشت مو و باید و نباید های کاشت مو بیان شده است؛ و در پایان شیوه کاشت مو به روشFUT تشریح شده است.

 

انواع شیوه های کاشت مو

 

با رشد روز افزون علوم پزشکی در زمینه های مختلف، از جمله در زمینه های زیبایی، شاهد پیشرفت تکنیک ها و روش های کاشت مو، تنوع نوع کار، ابداع دستگاه های جدید و استقبال بیشتر متقاضیان برای انجام پیوند مو می باشیم.

انواع روش های کاشت مو عبارتند از:

-کاشت مو به روش FUT

– کاشت مو به روش FIT

-کاشت مو به روش BHT

-کاشت مو به روش SUT

-کاشت مو به روش FUG

-کاشت مو به روش HRT

-کاشت مو به روش F

 

روش های رایج کاشت مو FUT

 

عمل جراحی کاشت مو، مانند هر عمل زیبایی دیگری، دارای متد های خاص و متنوعی بر حسب شرایط متقاضیان، تعداد موهای کاشته شده، هزینه ها و دسترسی به امکانات و ابزارهای مورد نیاز برای استفاده می باشد؛ از بین روش های رایج کاشت مو، دو روشFIT  و FUT  از عمومیت بیشتری نسبت به سایر شیوه ها برخوردار هستند.

از مزایای این دو شیوه نسبت به شیوه های دیگر می توان، داشتن پیشینه و سابقه بیشتر، عدم نیاز به استراحت بعد از عمل، عدم خونریزی، ضریب موفقیت بالا، رضایت مندی متقاضیان، هزینه های کمتر، سرعت بالای کاشت، بیهوشی موضعی و عدم درد و تورم در نواحی کاشت را نام برد.

 

باید و نباید های کاشت مو FUT

 

در زمان کاشت مو، قبل از انجام عمل کاشت باید به موارد زیر توجه نمود:

 • برای کاشت مو چه زمانی مناسب تر است؟
 • برای کاشت مو باید به کجا مراجعه شود؟
 • مراقبت های قبل از کاشت مو چیست؟
 • نوع کاشت مو با توجه به نیاز متقاضیان کدام نوع می باشد؟
 • فرآیند عمل کاشت مو چگونه انجام می شود؟
 • دوره نقاهت و بهبودی در کاشت مو چقدر طول می کشد؟
 • عوارض بعد از عمل کاشت مو کدامند؟
 • مراقبت های بعد از کاشت مو چیست؟
 • و… .


کاشت مو 
FUT

 

از رایج ترین و در عین حال محبوب ترین روش های کاشت مو، روشFUT می باشد. این روش قدیمی، دارای ضروریاتی می باشد که باید به آنها توجه نمود. ضروریات مهم کاشت مو به روشFUT  عبارتند از:

 

معرفی کاشت مو به روش FUT

 

کلمهFUT  مخفف لاتین  follicular unit transplantation  می باشد که جزو شیوه های اولیه و قدیمی کاشت مو است. در این روش، بخش هایی از سر که دارای بانک مویی مناسب تر هستند، یعنی پر پشت تر می باشند، انتخاب و برشی نازک در آن ایجاد نموده و به نواحی که موی کمتری دارند و یا خالی از مو می باشند، پیوند داده می شوند.

 

معاینات و مشاوره های قبل از کاشت به شیوه FUT

 

قبل از کاشت مو به روشFUT، می بایست متقاضیان با ویزیت توسط متخصص، یا مشاور و تکنسین مربوطه، از شرایط و نحوه کاشت، زمینه بیماری های خاص، معاینات لازم و غیره اطلاعاتی را کسب نمایند.

 

نوع بیهوشی در کاشت به شیوه FUT

 

در گذشته برای کاشت مو به شیوه FUT، نیاز به بیهوشی کامل وجود داشت؛ ولی امروزه این عمل زیبابی به صورت سرپایی و سریع صورت می گیرد و با کمک داروها و محلول های ساده ای نظیر، دیازپام، ماینوکسیدیل و روغن بادام تلخ، می توان شرایط بیهوشی ساده و مقطعی را برای متقاضیان فراهم ساخت.

مراحل کاشت FUT

 

قبل از کاشت مو، باید نواحی که برای کاشت در نظر گرفته شده است، کاملاً تراشیده شود  و با بی حسی موضعی، عمل کاشت مو آغاز گردد. در این روش، ابتدا نوار کوچک و باریکی از مو در نواحی پر مویی که بیشتر در پشت سر می باشد، برداشته می شود، به طوری که فولیکول های مو از آن استخراج می شوند. به این منظور باید کار برداشت مو یا فولیکول مو توسط پزشک متخصص یا تکنسین کار آزموده طی برشی در عمق مناسب به عرض 1 الی 2 سانتی متر و با طول 20 تا 25 سانتی متر انجام شود.

این نوع برداشت مو می تواند از 7000 تا 9000 تار مو را شامل شود؛ به زبان علمی تر، 1500 تا2500 گرافت برداشت و جدا می شود؛ سپس تیم جراحی، گرافت های برداشت شده را زیر میکروسکوپ در واحد های یک، دو یا سه تایی جدا کرده، تا برای کاشت آماده نمایند. در پایان، گرافت های آماده کاشت را، به محل های مورد نظر یا پذیرنده، انتقال داده و پیوند مو را عملی می سازند.

روش کاشت مو به شیوه FUT ، از عمومی ترین و مطمئن ترین روش های کاشت مو می باشد که بیش از 90 درصد از افراد، این روش را انتخاب می نمایند؛  با این روش بیش از 97 درصد جامعه آماری، به نتیجه دلخواه خود دست پیدا می کنند.

 

مراقبت های بعد از کاشت به شیوه FUT

 

هر عمل جراحی، نیاز به مراقبت های قبل، حین و بعد از عمل دارد. مراقبت های قبل از عمل، مربوط به معاینات، بررسی ها و مشاوره های پزشک و تکنسین مربوطه می باشد، که متقاضیان باید آن را رعایت نمایند. مراقبت های حین عمل نیز مربوط به متقاضی، ابزارها و دستگاه های پزشکی، مواد بهداشتی و استریل شده، محیط بهداشتی و ضد عفونی می باشد؛ که باید در حین عمل لحاظ گردد.

مراقبت های بعد از عمل عبارتند از:

 • عدم ورزش سنگین.
 • عدم استعمال دخانیات.
 • مراقبت از بیخیه ها و مالیدن پماد تجویز شده توسط پزشک به محل بخیه شده.
 • خواب درست و مناسب با توجه به شرایط متقاضیان، بدون فشار آوردن به نواحی کاشت و برداشت موی سر.
 • استفاده از شامپوهای فاقد ترکیبات شیمیایی(حتی الامکان شامپو های بچگانه).
 • عدم شانه کردن یا کوتاه کردن مو.
 • تعویض به موقع پانسمان سر.
 • مصرف داروهای آنتی بیوتیک و مسکن برای کاهش درد احتمالی و جلوگیری از عفونت برای حداقل یک الی دو هفته.
 • و… .

 

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره رایگان