کاشت مو به روش FUG

 

کاشت مو به روش FUG

 

در دهه های اخیر، و بویژه نیمه دوم قرن بیستم، و بعد از مناقشات مربوط به جنگ های جهانی اول و دوم، سرعت پیشرفت بشریت در علوم مختلف شتاب بیشتری گرفت. یکی از علومی که سرعت حرکت و پیشرفت آن سرسام آور بود، علوم پزشکی و بهداشت می باشد. در کشور ما نیز این روند وجود دارد و همزمان با دنیا، کشور ما نیز در رشته ها، شاخه ها و گرایش مربوط به علوم پزشکی و بهداشت، سرعت پیشرفت و حرکت مناسبی دارد.

یکی از گرایش های علوم پزشکی، زیبایی و شاخه های متنوع و متعدد آن می باشد. این رشته پزشکی که چند سالی است که بسیار مورد توجه می باشد، در کشور ما نیز بسیار رشد کرده و در سطح منطقه و حتی جهان، جزو کشورهای پیشرو می باشیم و سالانه دهها، بلکه هزاران گردشگر سلامت با هدف انجام عمل های زیبایی، از کشورهای اطراف و حتی کشورهای اروپایی، وارد کشور ما می شوند؛ و رشته های تخصص زیبایی پوست و مو، چند سالی است که در دانشگاه های ما نیروی انسانی خبره تربیت می نماید.

جراحی زیبایی، از جمله جراحی های پر طرفدار و به روز دنیا محسوب می شود؛ که متقاضیان زیادی از زنان و مردان را شامل در بر می گیرد. جراحی زیبایی مو یا همان کاشت مو نیز از جمله عمل های زیبایی است که با استقبال و رضایت متقاضیان خود در حال گسترش می باشد.

 

ترمیم به روش FUG

 

کاشت مو در حقیقت، پیوند فولیکولی یا پیوند تارهای فولیکول دار مو به محل های کم مو یا طاس افراد می باشد؛ که به عنوان یک تکنیک یا روش جراحی، در درمان کم مویی یا طاسی موی سر کاربرد دارد.

اولین مطالعات و تحقیقات، در ارتباط با عمل کاشت مو، مربوط به طرح پزشک ژاپنی می باشد که بعد از 20 سال، توسط پزشک آلمانی عملی گردید. نتیجه بخش بودن عمل کاشت مو، افراد کم مو و طاس را برای بازیابی حالت گذشته و زیبایی از دست رفته خود امیدوار نمود؛ به طوری که در ادامه، هزاران نفر در دنیا و در کشور ما، اقدام به بازسازی موهای از دست رفته و کاشت و پیوند مو نمودند.

کاشت مو از طریق برداشت مو از نواحی پر موی سر یا نقاط دارای بانک موی بالا صورت می گیرد؛ که اغلب پشت سر می باشد.

انواع روش ها و دستگاه های مورد نیاز در کاشت مو، امروزه نسبت به گذشته بسیار ارتقاء یافته و روند برداشت و کاشت موی سر، جزو عمل های جراحی و زیبایی ساده محسوب می گردد.

 

نحوه کاشت مو به روش FUG

 

این عمل در عین سادگی و سرپایی بودن، نیازمند دقت و ظرافت بالایی می باشد که با دست های توانای متخصصان میسر می گردد. در اختیار داشتن دستگاه های مجهز و تمام اتوماتیک،   ارائه و طراحی از قبل تعیین شده و برداشت و کاشت دقیق و استاندارد موی سر، از لازمه های یک عمل جراحی موفقیت آمیز کاشت و پیوند موی سر می باشد؛ لذا انتخاب کلینیک، پزشک و تکنسین متخصص، آشنایی با انواع کاشت مو و مشاوره و بررسی های قبل از عمل جراحی پیوند مو، از مهم ترین مواردی است که متقاضیان کاشت مو باید به آنها توجه داشته باشند.

متأسفانه در سالهای اخیر، برخی از کلینیک ها و افراد غیر مجاز، اقدام به انجام عمل های زیبایی و بخصوص کاشت مو می نمایند؛ که اغلب نتایج و حاصل کار آنها یا موفقیت آمیز نبوده و یا بعد از مدتی، آثار زیانبار خود را نشان می دهد.

از متدهای جدید کاشت مو، روش کاشت FUG می باشد؛ که بیشتر به عنوان یک روش مکمل و تکمیل کننده برای درمان ریزش مو محسوب می شود.

در این مطلب، ابتدا انواع روش های کاشت مو را بیان، و کاشت مو به روش FUG توضیح داده می شود؛ در ادامه مراحل کاشت مو به روش FUG، مزایای کاشت مو به روش FUG و هزینه کاشت مو به روشFUG  تشریح می گردد.

 

انواع روش های کاشت مو

 

 • روش کاشت موی FUE
 • روش کاشت موی FIT
 • روش کاشت موی BHT
 • روش کاشت موی FUT
 • روش کاشت موی FUG
 • روش کاشت موی HRT
 • روش کاشت موی SUT

 

 

فرآیند کاشت مو به روش FUG

 

FUG، مخفف کلمه لاتین FOLLICULAR UNIT GRAFTING، به معنای پیوند واحد فولیکولی یا پیوند تار به تار می باشد که یک روش دائم برای درمان کم مویی محسوب می گردد. کاشت مو به روش FUG ، بسیار شبیه به روش کاشت مو به روشFUT  می باشد؛ که با برداشت نوار باریکی از بانک موی فرد، به محل کم موی سر انجام می گیرد. این روش، درمان دائمی ریزش مو، برای افرادی که تراکم بالای مو، به ویژه در پشت سر داشته باشند محسوب شده، و برای این افراد، بهترین انتخاب نوع کاشت می باشد.

به این ترتیب، طی یک جراحی ساده و سرپایی، بدون درد و خونریزی، با متدی حرفه ای و جدید، کاشت موی FUG انجام می گردد؛ و می توان به راحتی و با صرف کمترین زمان ممکن، از داشتن موهایی پر پشت و طبیعی بهره مند شد.

 

مراحل کاشت مو به روش FUG

 

کاشت مو به روش FUG، دارای 6 مرحله می باشد؛ که به ترتیب زیر انجام می گردد:

 • در مرحله اول، طرح کاشت مو ترسیم شده و خط رویش جلوی مو و یا در صورت نیاز پشت مو، مشخص می گردد.
 • در مرحله دوم، باید پزشک جهت کاهش درد و آماده سازی پوست برای کاشت یا برداشت، از یک تزریق یا محلول برای بی حسی موقتی استفاده نماید. این عمل بی حسی ممکن است در طول عمل کاشت، چندین بار تکرار شود.
 • در مرحله سوم، از قسمت پر مو یا بانک مو، یک نوار باریکی برش داده شده و بعد از استخراج تارهای فولیکول دار، با تکنیک Closure Trichophytic، محل را بخیه می کنند.
 • در مرحله چهارم، با استفاده از میکروسکوپی دقیق و بدون نور و گرما، عمل جدا سازی و دسته بندی تارهای فولیکول دار مو انجام می شود.

 

نکات مهم کاشت مو به روش FUG

 

نکته: استفاده از میکروسکوپ حرفه ای بدون نور و گرما، موجب زنده ماندن گرافت های آماده کاشت می شود؛ به این ترتیب که مانع، از دست رفتن آب تارها و خشکی و مرگ فولیکول های زنده می گردد.

5) در مرحله پنجم، با ایجاد شکاف های ریز در ناحیه گیرنده، کاشت فولیکول ها توسط پزشک یا تکنسین با مهارت و ظرافت خاصی و طبق طرح از پیش تعیین شده، صورت می پذیرد.

6) در مرحله پایانی کاشت مو به روش FUG، پانسمان ناحیه اهدا کننده انجام می شود و توصیه ها و مراقبت های دارویی و استراحتی بعد از عمل، توسط پزشک به متقاضی داده می شود.

 

مزایای کاشت مو به روش FUG

 

 

مزایای روش کاشت مو به روش FUG، عبارتند از:

– رضایت مندی متقاضیان کاشت مو.

– استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و به روز.

– از جمله متدهای حرفه ای و جدید در سراسر جهان می باشد.

– بیش از 90 درصد گرافت های برداشت شده سالم می مانند.

-کاشت موی طبیعی با خط رویش طبیعی.

– جراحی بدون درد و خونریزی.

– تعداد جلسات کاشت مو فقط یک جلسه برای جراحی می باشد.

 

 

هزینه کاشت مو به روش FUG

 

هزینه یا قیمت کاشت مو، براساس نوع کاشت مو تعیین می شود و نمی توان یک نرخ قطعی برای آن در نظر گرفت. از معیارهای دیگری که در تعیین هزینه کاشت مو به روش FUG، مؤثر می باشند، می توان موارد زیر را نام برد.

 • تخصص، مهارت و سابقه پزشک جراح.
 • استفاده از کلینیک های تخصصی یا فوق تخصصی.
 • میزان کم مویی یا طاسی سر متقاضی.
 • میزان کاشت و یا تعداد تارهای کاشته شده.

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره رایگان