کاشت مو به روش FUE

 

کاشت مو به روش FUE

 

یکی از علومی که در دهه های اخیر با رشد و پیشرفت فزآینده ای روبرو بوده است، علوم پزشکی و بهداشت می باشد. با رشد علوم پزشکی و بهداشت و تربیت نیروی انسانی متخصص در جوامع مختلف، بسیاری از بیماری ها بویژه بیماری های واگیر دار کنترل گردید؛ میزان مرگ و میر کاهش یافت؛ و پدیده انفجار جمعیت به وقوع پیوست. همگام با دنیا، کشور ما نیز در مسیر توسعه و پیشرفت علوم پزشکی و سلامت قرار گرفت.

در دهه های قبل از 1350 و 1360 ، اغلب پزشکان از کشورهای بنگلادش و هندوستان وارد ایران می شدند؛ اما در سه دهه اخیر، کشور ما به یکی از قطب های تولید علم و تربیت نیروی انسانی متخصص و فوق تخصص در منطقه تبدیل شده است؛ و اغلب عمل های جراحی پیشرفته در داخل کشور و به دست توانمند متخصصان ایرانی صورت می گیرد. عمل های جراحی زیبایی نیز مانند تمام شاخه ها و تخصص های پزشکی، در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

یکی از تکنیک های جراحی زیبایی در ایران، کاشت مو یا عمل پیوند مو می باشد؛ عمل جراحی پیوند مو، امروزه به یکی از عمل های زیبایی تبدیل شده است که درصد زیادی از جامعه آماری که از کمی مو و یا طاسی رنج می برند، متقاضی انجام عمل زیبایی کاشت و پیوند موی سر می باشند. این شاخه از تخصص های زیبایی، با ارائه شیوه ها و متد هایی خاص و استاندارد، و با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، بر اساس تأییدیه انجمن بین المللی پوست و موی آمریکا، در حال تبدیل شدن به یکی از قطب های مهم در جنوب غرب آسیا و حتی دنیا می باشد.

 

کاشت مو به روش SUPER FUE

 

در گذشته روش های قدیمی و منسوخ شده کاشت مو، با شیوه سنتی برای متقاضیان انجام می گرفت؛ ولی امروزه با گسترش علوم پزشکی و بخصوص عمل های زیبایی پوست و مو، شاهد استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک، در انجام عمل های جراحی پیوند مو در کشور می باشیم.

از فاکتور های مهم در کاشت مو، در کنار سلامت جسمانی افراد، دارا بودن بانک موی مناسب می باشد؛ که می تواند ضریب و درصد اثربخشی عمل پیوند مو یا کاشت مو را افزایش دهد.

پزشک و تیم جراحی، بر اساس نوع و متد کاشت مو، مدت زمان 5 الی 8 ساعت، عمل پیوند مو را دقیق و صبورانه انجام می دهند؛ و در طول عمل، مراقبت های بهداشتی و سلامت را رعایت می نمایند.

عمل کاشت مو در سال های اخیر، علاوه بر کاشت موی سر، در زمینه های دیگری نظیر، کاشت  ریش، کاشت ابرو، کاشت مژه، کاشت در جای اسکار(جای زخم و سوختگی)، کاشت سبیل  و غیره نیز انجام می گیرد.

 

ترمیم مو به روش FUE

 

از انواع روش های کاشت مو می توان، کاشت مو به شیوه FUT، کاشت مو به شیوه FIT، کاشت مو به شیوه BHT، کاشت مو به شیوه SUT ،کاشت مو به شیوه FUG وکاشت مو به شیوه HRT را نام برد.

مسلماً متقاضیان کاشت مو، به دنبال استفاده از بهترین نوع و به روز ترین متد کاشت مو می باشند؛ از این رو در میان تمام روش های کاشت مو، جدیدترین متد و روش کاشت،FUE  می باشد.

در این روش، براحتی با برشی جزئی در ناحیه اهداکننده که بانک موی بالایی دارد، محل برداشت و استخراج فولیکولی انجام، و با آماده سازی گرافت ها، عمل کاشت مو صورت می گیرد.

در این مطلب، ابتدا شیوه کاشت مو به روش  FUE را بیان نموده، و در ادامه مراحل کاشت مو به روش FUE ، مزایای کاشت مو به روش FUE  و خدمات کاشت مو تشریح می گردند.

 

فرآیند کاشت مو به روش FUE

 

کاشت مو با توجه به کاربرد روش مورد نظر، شرایط متقاضی، نظر متخصص، هزینه و غیره انتخاب می شود. اما در حال حاضر، از بروز ترین و پیشرفته ترین روش های کاشت مو، استفاده از متد FUE می باشد.

در روش FUE، برداشت مو با دستگاه های مجهز و تمام اتوماتیک انجام می شود؛ و البته بدون جراحی، بیهوشی و خونریزی، در کمترین زمان ممکن و با شیوه ای ایمن تر و مطمئن تری صورت می پذیرد.

افراد با بانک موی کم و یا متوسط، می توانند از این روش بهره مند شوند و بدون آسیب جدی به بانک موی آنها و درصد خطای پایین، عمل جراحی کاشت مناسبی را تجربه کنند؛ و صاحب موهای پر پشت و طبیعی شوند.

در این روش، برداشت مو می تواند از زیر ریش، سینه و قسمت های دیگر نیز انجام شود؛ از این رو این روش، با استقبال بیشتری نسبت به سایر روش ها از سوی متقاضیان روبرو می شود.

 

مراحل کاشت مو به روش FUE

 

در کاشت مو به روش FUE، مراحل کار با دقت و ظرافت خاصی همراه می باشد. در ابتدا تکنسین و متخصص پیوند مو، فولیکول های طبیعی مو را از بانک موی فرد، که غالباً پشت سر یا پشت گردن او می باشد؛ با استفاده از ابزاری خاص، استخراج می کنند. این نوع استخراج با برش های دایره ای پراکنده و بسیار نازک همراه است و در مقایسه با سایر برداشت  ها، هیچ گونه درد یا خونریزی ندارد و عمق برش به چند میلی متر هم نمی رسد.

در مرحله بعد، تارهای فولیکول دار را با میکروسکوپ بسیار قوی سه بعدی، به دسته های 1 تا 4 تایی گرافت  های فولیکول دار، که آماده کاشت می باشند، تبدیل می کنند.

در مرحله پایانی، با دستگاه های تمام اتوماتیک و بدون دخالت مستقیم دست، هر گرافت را در محل های گیرنده، کاشت می کنند.

با توجه به تراکم مو در متقاضیان، در این روش، هم در مرحله برداشت و هم در مرحله کاشت،  درصد خطا تقریباً به صفر می رسد.

نکته: متقاضیان بعد از عمل کاشت مو، در مدت زمان 4 الی 10 ماه، می توانند شاهد رویش موهای طبیعی خود باشند.

 

مزایای کاشت مو به روش FUE

 

روش FUE، علاوه بر اینکه از بروز ترین و جدید ترین متد های کاشت مو محسوب می گردد، دارای مزایای زیادی نیز می باشد؛ که برخی از آنها عبارتند از:

– در روش کاشت مو به شیوه FUE، فرد در هوشیاری کامل می باشد.

– روش کاشت مو به شیوه  FUE، با کمترین عوارض و بهترین نتیجه همراه است.

– در روش کاشت مو به شیوه FUE ، جای هیچ گونه بخیه و زخمی مشخص نیست.

– در روش کاشت مو به شیوه FUE، با گذشت زمان، در شکل ظاهری موها، هیچ تغییری ایجاد نمی شود.

– در روش کاشت مو به شیوه FUE، خط رویش کاملاً طبیعی مو، همراه با رشد مناسب وجود دارد.

– در روش کاشت مو به شیوه FUE ، دوران نقاهت و بهبودی بسیار کوتاه است.

– در روش کاشت مو به شیوه FUE، گرافت های بیشتری از بانک مو استخراج می شود و طبیعتاً کاشت مو به شکل ایده آل تری انجام می گیرد.

– در روش کاشت مو به شیوه FUE، نتیجه و کیفیت کار پیوند مو، بسیار عالی می باشد؛ و تقریباً در تمام عمل ها، رضایت مندی متقاضیان را در پی دارد.

 

انواع خدمات کاشت مو

 

– مشاوره آنلاین و حضوری با انجام کاشت مو به روش FUT.

– مشاوره آنلاین و حضوری با انجام کاشت مو به روش SUT.

– مشاوره آنلاین و حضوری با انجام کاشت مو به روش HRT.

– مشاوره آنلاین و حضوری با انجام کاشت مو به روش FIT.

– مشاوره آنلاین و حضوری با انجام کاشت مو به روش FUG.

– مشاوره آنلاین و حضوری با انجام کاشت مو به روش BHT.

 

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره رایگان