کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روشBHT

 

بشر امروزی، روز به روز بر میزان دانش و توانایی اش در زمینه کنترل بیماری ها و شناخت امراض و آسیب هایی که سلامت انسان ها را به خطر می اندازد، افزوده می شود. به جرأت می توان گفت، درصد اندکی از امراضی که انسان ها با آنها دست و پنجه نرم می کنند، هنوز ناشناخته هستند؛ و انسان امروزی، برای درمان آنها راه حل های اساسی ندارد. تقریباً اغلب بیماریهای خطرناک واگیر دار، در جوامع مختلف کنترل شده است.

نکته جالب اینکه، کشور ما در زمینه علوم پزشکی و بهداشت، حرف های زیادی برای گفتن در دنیا دارد؛ و بسیاری از مفاخر پزشکی دنیا، ایرانی هستند. در حال حاضر تعداد اندکی از بیماران برای درمان، نیاز به خارج شدن از کشور دارند؛ در عوض سالانه کشور ما میزبان صدها و بلکه هزاران گردشگر سلامت، به درون کشور می باشد؛ اغلب این گردشگران سلامت، به سبب انجام عمل ها و جراحی های زیبایی، وارد کشور ما می شوند.

بر خلاف گذشته که زیبایی های از دست رفته انسان ها، معمولاً قابل بازیابی و بازگشت نبود، امروزه با گسترش علوم پزشکی و بهداشت، همگام و همزمان با رشد سایر تکنولوژی ها، باز سازی و باز یابی زیبایی های از دست رفته انسان ها، دیگر در حد آرزو نیست؛ و بخش بسیار زیادی از مشکلات مربوط به پوست، مو و زیبایی، قابل بازیابی و بازگشت می باشد.

 

ترمیم مو به روش BHT

 

یکی از اجزای مهم و تأثیرگذار بر زیبایی و آراستگی افراد، موی سر می باشد؛  افراد برای حفظ زیبایی ظاهری خود، نیازمند موهایی طبیعی و پر پشت می باشند. امروزه پیوند و کاشت مو، از عمل های جراحی پر طرفدار و مهم در زمینه های زیبایی می باشد. کاشت مو، نوعی روش برای ترمیم، بازسازی و رشد طبیعی موها است؛ که با انجام عمل جراحی و پیوند مو در شکل ها و متدهای گوناگون، با توجه به شرایطی خاص، انجام می گیرد.

فرآیند کاشت مو، فرآیندی ساده، سریع و سرپایی است که از طریق ناحیه اهدا کننده متقاضی که دارای بانک موی مناسبی است، به قسمت گیرنده یا نواحی کم موی متقاضی، تارهای فولیکولی استخراج شده انتقال، و عمل پیوند صورت می گیرد.

پیوند و کاشت مو در گذشته، به صورت جراحی های سنگین و طاقت فرسا، خط رویش غیر طبیعی و ناهماهنگ، دوره نقاهت طولانی، کیفیت پایین و صرف هزینه های بالا انجام می شد؛ اما در سال های اخیر، این جراحی به سهولت و با کمترین زمان ممکن و به صورت سرپایی برای افراد متقاضی انجام می گیرد؛ این در حالی است که در روش ها و تکنیک های متنوع کاشت مو، از پیشرفته ترین دستگاه ها، بروز ترین ابزار ها و کادر بسیار مجرب استفاده می شود؛ وجود این شرایط، سبب نتیجه بخش بودن اغلب عمل های کاشت و پیوند مو، رضایت مندی و طبیعتاً، افزایش تقاضای بیشتر برای ترمیم و کاشت مو شده است.

 

نحوه کاشت مو به روش BHT

 

کاشت مو تنها مختص به روی سر نبوده و در ابروها، مژه، ریش یا سبیل و حتی کاشت مو برای محو کردن و پوشش دهی به جای سوختگی، بریدگی و بخیه می تواند به صورت دقیق و حرفه ای صورت می گیرد؛ طوری که آثاری از جای آنها باقی نمی گذارد.انجام عمل زیبایی کاشت موی سر، در بین مردان، بسیار شایع تر از زنان است؛ در حالیکه کاشت ابرو و مژه، در بین زنان رواج  بیشتری دارد.

متأسفانه برخی از کلینیک ها و افراد سود جو و فاقد مجوز، اقدام به انجام بسیاری از عمل های زیبایی و بویژه پیوند کاشت مو به شکل زیرزمینی می کنند؛ اغلب این عمل ها، نتایج جالبی در بر نداشته و سالانه شاهد طرح دهها و بلکه صدها شکایات، از این افراد در محاکم قضایی کشور هستیم.

اولین مسئله برای متقاضیان کاشت مو، انتخاب متد استاندارد و مناسب کاشت مو است؛ بنابراین متقاضیان کاشت مو می بایست با مشاوره و معاینات تخصصی توسط کادر پزشکی متخصص، در این زمینه ارزیابی و بررسی اولیه را انجام داده و براساس نظر و مشاوره متخصص مربوطه و بیوگرافی سلامت متقاضی، یکی از روش های کاشت مو را انتخاب نمایند.

کاشت مو به روشBHT، یکی از روش های کاشت مو می باشد؛ که جزو جدیدترین روش های کاشت مو محسوب می گردد؛ این روش اخیراً مورد استقبال زیاد متقاضیان قرار گرفته است؛ و بر اساس بانک مو و تراکم بالای مو، در افراد صورت می گیرد.

در این مطلب، ابتدا کاشت مو به روشBHT و مراحل کاشت مو به این روش را بیان نموده، سپس نکات مهم در کاشت مو به شیوه BHT، دوران نقاهت BHT و مزایای کاشت مو به این روش تشریح می گردد.

 

فرآیند کاشت مو به روش BHT

 

 BHTمخفف body hair trans ، به معنای برداشت مو از بدن می باشد؛ که شیوه ای نوین در کاشت مو محسوب می گردد. داشتن بانک موی بالا و مناسب در هر یک از اجزای بدن، یکی از ارکان مهم در این نوع کاشت می باشد. اگر چه کاشت مو به روش BHT، جزو روش های ناشناخته و یا پیچیده محسوب می گردد، و همچنین دارای چرخه رویشی و سازگاری موی اهدایی و موهای دیگر است؛ اما با استقبال و رضایت متقاضیان همراه بوده است؛ زیرا اثر بخشی و رضایتمندی بالا را در متقاضیان به همراه داشته است. افرادی که بانک موی مناسبی ندارند، براحتی امکان برداشت از موهای کتف، سینه، کمر و یا ران برایشان میسر می شود. این نوع کاشت در لابه لای موهای سر طوری انجام می شود که جلوه ای بسیار طبیعی و زیبا را به نمایش می گذارد.

 

مراحل کاشت مو به شیوهBHT

 

به طور کلی، سه مرحله مهم کاشت مو به روشBHT عبارتند از:

الف) مرحله استخراج:

– استخراج تارهای فولیکولی از اهدا کننده.

– برش یا شکاف تارهای فولیکولی.

– طراحی خط رویش مو برای کاشت

– برداشت با دستگاه های لیزری پیشرفته

ب) مرحله چرخه فرآیند کاشت:

– ذخیره سازی واحد های پیوند و هیدراتاسیون.

– کاشت دقیق با ابزار های پیشرفته.

– کاشت گرافت های فولیکول دار براساس طراحی پیش بینی شده.

ج)مرحله سازگاری:

– مراقبت های بعد از عمل.

– مراقبت های حین عمل.

– سازگاری موی پیوندی با موهای دیگر در پروسه 1 تا 3 ماهه.

– دوران نقاهت کامل و استاندارد.

 

نکات مهم کاشت مو به روش BHT

 

این نوع روش کاشت، تکنیکی پیشرفته و سریع در کاشت مو می باشد، در صورتی که به نکات مهم و کلیدی آن توجه شود؛ از جمله این نکات، می توان موارد زیر را نام برد.

– میان تارهای موی سر و موی بدن در این روش کاشت می بایست سازگاری وجود داشته باشد.

– تفاوت رنگ و جنس مو سر.

– بانک موی قوی یا ضعیف.

– میزان رشد موی بدن نسبت به موی سر بسیار کند است؛ بنابراین افرادی که این نوع کاشت را دارند، نباید انتظار رویش معمولی مو را داشته باشند.

 

دوران نقاهت و بهبودی روش کاشتBHT

 

در متقاضیان کاشت مو، مهم ترین نکته توجه به دوران استراحت و یا نقاهت، به ویژه در این روش کاشت است؛ زیرا این روش نیازمند دوران نقاهتی 3 ماه می باشد. روند بهبودی و بازگشت به شرایط عادی، به تدریج و با گذشت زمان در فرد صورت می گیرد؛ و رعایت مراقبت های بهداشتی و استراحت، در تسریع روند بهبودی، بسیار مؤثر است. ترمیم و بهبود جای زخم نیز یک ماه طول می کشد.

 

مزایای کاشت مو به شیوه BHT

 

– کاشت طبیعی مو با بهترین و بروز ترین متد های حال حاضر.

– امکان برداشت از قسمت های مختلف بدن.

– عوارض و التهابات کم در این نوع روش کاشت.

– امکان رفع کم مویی شدید و یا حتی طاسی.

– رشد طبیعی مو و عدم ریزش مو حتی در صورت ارثی بودن ریزش مو.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره رایگان