کاشت ریش چیست؟ کاشت ریش و سبیل ، کاشت ریش و سبیل طبیعی

کاشت ریش چیست؟ کاشت ریش و سبیل ، کاشت ریش و سبیل طبیعی

 

کاشت ریش و سبیل
کاشت ریش و سبیل

 

کاشت ریش و سبیل

 

ریش و سبیل نیز همانند موی سر و ابرو برای خیلی از آقایان مهم است و داشتن ریش و سبیلی پرپشت و مرتب آرزوی اکثر مردان است. معمولا رشد ریش و سبیل از دوران آغازین بلوغ شروع و در مدت سه سال به شکل نهایی خود می رسد. اگر این روند به شکل طبیعی پیش نرود تغییراتی در سطح هورمون های مردانه ایجاد شده باشد. متأسفانه تا به امروز هیچ روش درمانی طبیعی برای رشد مو در نواحی مختلف بدن نبوده و تنها راه حل برای رفع مشکل طاسی، کم مویی در سر، ابرو، ریش، سبیل و سایر نواحی بدن کاشت مو می باشد.

 

کاشت ریش چیست؟

 

کاشت سبیل در اصل به عملی گفته می شود که طی آن فولیکول های مو از قسمت پشت سر (بانک مو) به کمک ابزارهایی برداشته شده و این گرافت ها به محل مورد نظر که از قبل طراحی شده اند کاشته می شوند. بعد از خارج کردن فولیکول های مو، آن ها را به تعداد کم تری تقسیم بندی کرده و در شکاف های ریزی که از قبل روی نواحی مورد نظر به وجود آمده اند کاشته می شوند.

 

علل عدم رشد طبیعی ریش و سبیل

 

  • دلایل ژنتیکی، بزرگ ترین دلیل عدم رشد ریش در مردان رشد مو به صورت تکه تکه و کم حجم است که در مورد این مشکل هیچ کاری نمی توان انجام داد.
  • هورمون ها، موی صورت آقایان ویژگی خاص چهره ی مردانه ی آن ها بوده و رابطه ی مستقیمی با هورمون تستوسترون و رشد این نواحی دارد.
  • استرس، از دیگر دلایل کم مویی و کم پشتی ریش و سبیل است که به دلیل استرس و فشارهای عصبی موی رشد کرده در صورت دچار ریزش شده و فرد با کم پشتی موی ریش و سبیل مواجه می گردد.
  • رژیم غذایی، داشتن تغذیه ی مناسب و اصولی بسیار کمک کننده خواهد بود. اگر شما غذاهای مغذی نخورید بدن با یک سری کمبود ویتامین ها و املاح مواجه شده و تغییرات اساسی در رشد موی سر و صورت آقایان خواهد داشت.
  • بهداشت و بیماری ها، رعایت نکردن برخی اصول بهداشتی و وجود برخی بیماری ها چون آلوپسی که یک مشکل خود ایمنی است و ممکن است به سیستم ایمنی موهای بدن حمله کرده و دچار کم مویی شود. البته شایان ذکر است که آلوپسی به صورت مستقیم به فولیکول های مو آسیب نمی رساند. کم خونی نیز بسیار تأثیر گذار در رشد مو بوده و باید دقت کافی در این مورد نیز داشته باشید. همچنین بیماری کم کاری تیروئید که با مراجعه به دکتر غدد و مصرف دارو این بیماری کنترل می شود.

 

علل ریزش موی ریش و سبیل

 

 

  • نبود مو یا کم مویی به دلایل مادرزادی
  • ترمیم شکاف های کام و لب
  • به دلیل وجود برخی بیماری ها (کم کاری تیروئید، کم خونی و غیره)
  • التهاب فولیکول های مو در نواحی ریش و سبیل
  • اسکار به دلیل اعمال جراحی، سوختگی و ضربات شدید حین تصادفات و غیره

 

کاشت ریش و سبیل طبیعی
کاشت ریش و سبیل طبیعی

 

 

کاشت ریش و سبیل طبیعی

 

 

کاشت موی ریش و سبیل از روش های بروز و رایج در دنیا برای زیبایی چهره آقایان است که بنا به دلایلی مختلفی که در این مقاله بدان ها اشاره نموده ایم ترجیح می دهند برای زیباتر شدن چهره ی خود اقدام به کاشت مو در این نواحی نمایند. کاشت موی ریش و سبیل بیشتر در نواحی بالای لب و روی چانه صورت می گیرد. داشتن ریش و سبیل پرپشت برای بالا بردن اعتماد به نفس، احساس مردانگی و غرور در آقایان بسیار حائز اهمیت است.

امروزه با پیشرفت های صورت گرفته در دنیا و کشور ایران دیگر مردان نیز نگرانی ازین بابت ندارند و به راحتی با مراجعه به کلینیک های معتبر و ماهر اقدام به کاشت مو در نواحی مختلف سر و صورت نموده و بعد از گذشت مدتی کوتاه شاهد روند رشد طبیعی موهای سر، ابرو، ریش و سبیل خواهند بود.

 

آمار کاشت مو در دنیا

 

امروزه کاشت مو در نواحی مختلف سر و صورت روند رو به رشدی به خود گرفته است. طبق گزارشات به دست آمده از انجمن بین المللی پزشکان کاشت مو در سال 2005 میلادی نزدیک به ده درصد کاشت مو طبیعی روی سر انجام گردیده و در حال حاضر کاشت موی ریش و سبیل نیز طرفداران بی شماری داشته و این کار بیشتر در کشورهای خاورمیانه دیده می شود.

 

توصیه های لازم قبل از اقدام به کاشت موی ریش و سبیل

 

باید متذکر شویم اگر دچار کم مویی، طاسی در نواحی مختلف سر و صورت هستید ابتدا به یک پزشک متخصص و ماهر مراجعه کنید تا با یک سری آزمایشات و معاینات بالینی علت و عواملی که در به وجود آمدن این مشکلات دخیل بوده اند بررسی شود. چون در اکثر موارد با مراجعه ی به هنگام و با مصرف یک یا چند دوره دارو مشکلات کم مویی برطرف می گردند.

در غیر این صورت پزشک شما بر حسب نیاز و خواسته ی شما اقدام به کاشت مو می نماید. البته سالم بودن محلی و ابزاری مورد استفاده حین کاشت مو بسیار مهم می باشد. اهمیت این موضوع برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب تر از اهمیت خاصی برخوردار است.

توصیه ی پایانی ما به شما این است که به دلیل اهمیت این موضوع بهتر است قبل از انجام و اقدام به کاشت مو حتما مشورت های لازم را با افراد مجرب و متخصص در این زمینه انجام داده و صرف هزینه ی مناسب تر و کسب نتیجه ی مطلوب تر از بروز مشکلات آتی نظیر استرس، بیماری های روحی  و روانی و زیان های مالی و معنوی جلوگیری بعمل آورید.

 

عکس قبل و بعد کاشت ریش
عکس قبل و بعد کاشت ریش

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره رایگان