مراحل کاشت ابرو ، عوارض کاشت ابرو ، هزینه کاشت ابرو ، ترمیم ابرو

مراحل کاشت ابرو ، عوارض کاشت ابرو ، هزینه کاشت ابرو ، ترمیم ابرو

 

مراحل کاشت ابرو
مراحل کاشت ابرو

 

مراحل کاشت ابرو

 

مراحل کاشت ابرو نیز همانند کاشت موی سر بوده و ابتدا نیاز به طراحی دارد. پس در مرحله ی اول ابروی شخص طراحی می شود که بنابر سلیقه ی خود فرد و نظر متخصص این کار صورت می گیرد. برای کاهش درد اغلب بیماران ترجیح می دهند از دستگاهی به نام Wand استفاده نمایند. اصولا بانک مو از پشت سر می باشد و بر حسب نژاد، مدل ابرو و غیره روش مورد نظر تعیین می شود. متخصص مکان هایی را که قرار است پیوند ابرو صورت گیرد مشخص کرده و برحسب خواب ابرو و زاویه ی آن این کار را انجام خواهد داد.

 

عوارض کاشت ابرو

 

متأسفانه برخی به دلایلی چون کم هزینه بودن کاشت ابرو به مراکزی که به صورت تجربی و سنتی این کار را انجام می دهند مراجعه و با مشکلاتی نظیر بقایای جای زخم کاشت، جای اسکار محل برداشت وکاشت مو، تورم و درد و خونریزی حین کاشت و برداشت مواجه می شوند و همچنین نحوه ی کاشت ابرو، خواب و ظرافت و ضخامت ابرو چون درست و اصولی صورت نگرفته فرد را دچار مشکلات مادی  و معنوی و حتی بیماری های روحی و روانی می کند.

بنابراین بهتر است به تیم مجرب و ماهر برای عمل کاشت ابرو مراجعه کنید تا از بروز مشکلات بعدی که می تواند خیلی گران تمام شود جلوگیری کنید.

 

هزینه ی کاشت ابرو

 

به دلیل ظرافت و حساس بودن کاشت ابرو و نیاز به پزشک متخصص و کاردان در این زمینه هزینه ی پیوند ابرو متغیر بوده و بر حسب یک سری موارد تعیین می گردد که شامل:

  • تجربه، دانش و مهارت پزشک.
  • تکنیک به کار رفته برای کاشت ابرو.
  • زاویه ی کاشت ابرو.
  • نداشتن عوارض کاشت و دوره ی نقاهت.
  • انجام کاشت بدون کوتاهی موی سر می باشد.

لذا توجه کافی حین کاشت ابرو و اینکه چه کسی این کار را برای شما انجام خواهد داد بسیار مهم بوده و نباید گول تبلیغات را بخورید. به دلیل این که ابرو نقش اساسی در زیبایی چهره ی شما دارد بهتر است ابتدا تحقیقات لازم را برای انتخاب پزشک مورد نظر انجام داده و از رفتن به مراکز غیرقانونی و نابلد خودداری کنید.

در حال حاضر نیز قیمت انجام کاشت ابرو از چهار میلیون الی 5 میلیون تومان است. به همین دلیل اگر مراکزی ادعا نمودند که کاشت ابرو را با قیمت های خیلی پایین تری مثلا یک میلیون تومان انجام می دهند حتما دقت بیشتری نموده و سعی کنید گول تبلیغات دروغین را نخورید. همان طور که گفتیم به دلیل اهمیت ابرو در چهره ی اشخاص به علت عدم پوشش در این منطقه و مزیت های داشتن یک ابروی کشیده، پرپشت و خوش حالت با زوایه و خط رویش ابرو و همچنین قرینه گی آن باید کاشت ابرو توسط مراکز قانونی و کاملا بهداشتی صورت گرفته تا اشخاص دچار ضرر و زیان های مالی، جانی و روحی نگردند.

 

 

ترمیم ابرو
ترمیم ابرو

ترمیم ابرو

 

روش های دیگری نیز غیر از کاشت ابرو در میان خانم ها برای داشتن ابروهای قرینه، پرپشت و غیره وجود دارند که به آن ترمیم موی ابرو گفته می شود. ترمیم ابرو برای افرادی که دارای ابروهای کم پشتی می باشند مورد استفاده قرار می گیرد. خانم هایی که مدام نیاز به مداد ابرو، سایه ی ابرو، ژل و غیره برای پرپشت دیده شدن ابرو دارند بیشتر روی به روش هایی به نام های میکروبیلدینگ، میکروشیدینگ، مکروفیزرینگ و میکروپیگمنتیشن آورده اند.

همگی این روش های ترمیمی ابرو یک نوع هاشور سه بعدی و مویی هستند که امروزه روشی مدرن و نو برای پر کردن ابروها می باشند. این روش ها دائمی نبوده و هیچ کاشت یا برداشتی صورت نمی گیرد و نیاز به شارژ مجدد دارد.در این روش ها با کمک قلم هایی به نام بیلد که دارای چندین سوزن می باشد و به کمک رنگ های مخصوص ژله ای و خمیری شکل ابرو کار می شود. به کمک این قلم سوزن ها در داخل غشای میانی پوست نفوذ و رنگ دانه ها از طریق سوزن وارد پوست شده و رنگ می گیرد.

تفاوت دو روش میکروبیلدینگ و پیگمنتیشن در این است که در بیلدینگ سوزن ها در عمق بیشتری و با دستگاه دیجیتال در پوست فرو رفته و نسبت به پیمگمنتشین نیز طبیعی تر جلوه می دهد. امروزه ترمیم ابرو به کمک این دو روش و به شکل تلفیقی بیشتر انجام می شود.

نکات مهم در ترمیم ابرو

 

دو روش دیگر میکروفیزرینگ و میکروشیدینگ نیز از روش های دیگر و مدرن ترمیم ابرو هستند که موجب می شوند هاشور ابروی شما به شکل طبیعی تر دیده شود. این روش ها نیز همان بیلدینگ و جزء زیرمجموعه ی آن بوده و از شکاف های ریزتر و رنگدانه های بیشتری برای طراحی و ترمیم ابرو برخوردار است. دوام این روش ها بر حسب سن و سال، رنگ پذیری و ثبات پوست نزدیک به یک سال بوده و نیاز با شارژ مجدد دارند.

ناگفته نماند که میکروشیدینگ نیز همانند یک اثر نقاشی بوده و به کمک ابزار الکتریکی و اتوماتیکی مثل سایه پودری بوده و به همین نام نیز شهرت دارد. از این روش برای پر کردن ابرو استفاده می شود. خوبی این روش این است که حساسیت پوستی ایجاد نکرده و زیبایی صورت را دو چندان می کند.

تفاوت فاحشی که در این چهار روش وجود دارد عمر و دوام کار است. اما در کل می توان گفت ترمیم ابرو با روش های میکروبیلدینگ و میکروشیدینگ ظاهری طبیعی تر و زیباتر به چهره ی شما خواهد بخشید. البته این دو روش نیز به شکل تلفیقی و در کنار هم نیز یکجا کار می شود.

از عوارض ترمیم ابرو با این روش ها می توان بروز عفونت، در صورت بهداشتی نبودن ابزار مورد استفاده انتقال بیماری های خطرناکی چون ایدز و هپاتیت، قرمزی و تورم پوست ابرو و خارش آن ناحیه اشاره کرد.

 

 

هزینه ی کاشت ابرو
هزینه ی کاشت ابرو

 

کاشت ابرو یا ترمیم

 

برای تصمیم گیری برای کاشت یا ترمیم ابرو شما باید از پزشک متخصصتان کمک بگیرد. درجه ی کم مویی ابرو، نیاز و خواسته ی شخصی شما در انتخاب شما بسیار دخیل خواهد. اما توصیه ای که در پایان می توانیم به شما بکنیم این است که بهتر است ابتدا مشورت ها و تحقیقات لازم صورت گرفته و سپس با مراجعه به مراکز معتبر و قانونی و بررسی و مشاهده ی کار این مراکز و سوال از سایر مراجعین به این مراکز تصمیم خود را آگاهانه برای انجام کاشت ابرو و یا ترمیم ابرو اقدام نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره رایگان