لیپوماتیک چیست ؟ لیپوماتیک شکم ، انواع لیپوماتیک ، لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک چیست ؟ لیپوماتیک شکم ، انواع لیپوماتیک ، لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک

 

لیپوماتیک چیست؟
لیپوماتیک چیست؟

 

لیپوماتیک چیست؟

 

لیپوماتیک اجماع دو تکنیک Tumescent و Power Assisted است و یک روش غیرجراحی برای تخلیه ی چربی های بدن می باشد. لیپوماتیک در اصل یک نوع دستگاه لیپولیز است که توسط یک جراح آلمانی ابداع و به تائید TDA رسیده است.

لیپوماتیک از مدرن ترین روش های تخلیه ی چربی است که برخلاف پیکرتراشی به روش سنتی لیپوساکشن مشکلاتی نظیر خود ایمنی می باشد را حل کرده است. در این روش چربی های بدن به کمک حرکات لرزشی و چرخشی کانولا آزاد شده و به کمک دستگاه لیپوماتیک بدون هیچ گونه درد و خونریزی تخلیه می شود.

عدم استفاده از لیزر و حرارت برای تخلیه ی چربی امکان فیبروز را در بافت های زیرین پوست به حداقل رسانده و برای سفت شدن پوست بسیار کمک کننده می باشد. البته باید بدانید که در پیکرتراشی برای رسیدن به  نتیجه ی مطلوب و بنابر فرم و شکل بدن ابزار و تکنیک های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. پیکر تراشی به روش لیپوماتیک در مدت 3 الی 4 ساعت انجام می­گیرد.

در روش لیپوماتیک تمام نواحی بدن اعم از شکم، پهلو، بازو، باسن، ساق پا، غبغب، پشت پا و غیره را می توان تراشید. دوران نقاهت در این روش نیز به حداقل رسیده و مابین سه الی هفت روز می­باشد و بایستی برای مدت 15 روز از گن استفاده شود. البته آمبولی پوست و نکروز پوست (سیاه شدگی) از عوارض ابتدایی و چند روزه ی عمل لیپوماتیک است.

 

مزایای پیکرتراشی لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها

 

 • یکنواختی لایه ی چربی زیر پوست در لیپوماتیک و عدم بقایای چربی به صورت گلوله ای شکل نسبت به روش ساکشن.
 • بستن گن به دو مدت 15 روز، در دیگر روش ها بایستی به طور میانگین 4 ماه گن بسته شود.
 • جمع شدگی و سفتی یا همان لیفت پوست در این روش نسبت به سایر روش ها عالی بوده و آسیبی به ترابکولاهای پوستی نمی رسد.
 • استفاده از بی حسی موضعی برای جراحی در لیپوماتیک و بدون درد بودن آن، در ساکشن و دیگر روش ها نیاز به مصرف دارو و تحمل درد وجود دارد.
 • مواجه شدن با عفونت بعد از پیکرتراشی نسبت به دیگر روش ها درصد خیلی پایینی دارد.
 • ترشحات و تورم بعد از عمل بسیار کم و نهایتا 3 روز خواهد بود.
 • مواجهه با آمبولی پوست که بسیار نادر است.
 • عدم نیاز به بستری بیمار.
 • خستگی و کوفتگی بعد از عمل خیلی کم تر از دیگر روش ها است.
 • عدم سوختگی پوست حین جراحی
 • درد کمتر هنگام عمل و بعد از آن
 • مدت زمان کمتر برای جراحی نسبت به دیگر روش ها
 • میزان کم دارو جهت بی حسی
 • عدم پارگی احشای شکمی

 

 لیپوماتیک

 

 • مزوتراپی
 • امبدینگ
 • RF
 • LPG
 • Cavilation

 

لیپوماتیک اندام های مختلف بدن

 

 

لیپوماتیک شکمی
لیپوماتیک شکمی

 

لیپوماتیک شکم

 

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین عمل های پیکرتراشی مربوط به شکم است که بین خانم ها و آقایان رواج یافته است. از عواملی که بر نتیجه ی بهتر لیپوماتیک شکمی تأثیرگذار هستند عبارتند از: محل چربی و حجم آن، سابقه ی بارداری، سابقه ی چاقی و لاغری، جنسیت و سن بیمار.

جراحی لیپوماتیک شکمی با بی حسی تامسنت بدون هیچ گونه درد و خونریزی انجام می گیرد که از آن با نام پیکرتراشی یاد می شود. در لیپوماتیک شکمی بیمار هوشیار بوده و به کمک تصاویر سه بعدی از نواحی مختلف بدن این عمل انجام می گیرد. در این روش چاقی های شکمی بسیار بزرگ و کوچک به راحتی صاف و چربی های اضافه حذف می شود.

از مزایای لیپوماتیک شکمی نیز می توان به مواردی چون تناسب اندام، عدم برگشت به شکل سابق، دوران نقاهت کوتاه مدت، مشخص نبودن جای جراحی و از بین رفتن چربی های اضافی شکمی اشاره نمود.

 

 

لیپوماتیک صورت و غبغب

 

افرادی که بسیار چاق هستند دارای غبغبی آویزان و شل می باشند که در زیبایی چهره تأثیری منفی دارد. برای همین امروزه بیشتر افرادی که چنین وضعیتی دارند سراغ لیپوماتیک صورت و غبغب رفته و این مقدار چربی اضافی زیر چانه را برمی دارند. گاهی اوقات نیز صورت فرد به دلایل چاقی و غیره نیاز به ترمیم و تراشیدن برای داشتن چهره ای زیباتر دارند. همگی این موارد با بالا رفتن سن، چاقی و اضافه وزن موجب می شود که آدمی گونه های افتاده ای داشته باشد لذا برای جلوگیری از پیری صورت نیز نیاز به ترمیم پیدا می کند.

روش های مختلفی برای درمان و ترمیم صورت و غبغب وجود دارد که یکی از این روش ها لیپوماتیک است. خوشبختانه جراحی به این روش نتایج بسیار مطلوب تری نسبت به سایر روش ها داشته و بیمار بعد از لیپوماتیک دارای چهره ای زیباتر و رضایت بخش تر خواهد بود.

 

لیپوماتیک صورت

 

لیپوماتیک صورت و غبغب به دو روش انجام می گیرد، در روش اول چربی های اضافه خارج و ذوب می شوند تا انسجام و سفتی بیشتری داشته باشند. در این روش چربی های ذوب شده برای نواحی لاغر صورت و پرکردن آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. دوام این روش و ماندگاری آن برای طولانی مدت بسیار مناسب است.

در روش دوم نیز چاقی صورت انجام می گیرد و نواحی افتاده ی صورت مثل گونه ها و غبغب جمع و چربی ها خارج می گردند.

از مزایای لیپوماتیک صورت می توان به زیبا و جوانتر شدن صورت و همچنین لیفت همزمان صورت در جراحی با این روش اشاره کرد. این روش برای افرادی که میانگین سنیشان چهل تا شصت می­باشد بسیار مناسب است. البته باید بدانید که برای افراد بالای شصت سال نیز انجام می گیرد.

در پایان به شما متذکر می شویم که بهتر است برای انجام تمامی کارهای زیبایی صورت و پیکرتراشی حتما به مراکز معتبر و پزشکان متخصص مراجعه نمایید و از روش های سنتی و جراحی هایی که با درد و خونریزی همراه هستند دوری نمایید تا از بروز ضرر و زیان های مالی و معنوی جلوگیری کنید.

 

پیکرتراشی لیپوماتیک
پیکرتراشی لیپوماتیک

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره رایگان